Сайт працює в тестовому режимі
Попередня версія сайту

logo

Онлайн-приймальня

Задати питання

Текст мого звернення не містить наклепу і образ, закликів до розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі та інших протиправних дій. Я усвідомлюю, що у протилежному випадку моє звернення не буде розглянуто. Я даю згоду на обробку моїх персональних даних.

Онлайн-приймальня Головного територіального управління юстиції у Сумській області  (далі- Онлайн-приймальня) створена для надання Головним територіальним управлінням юстиції безоплатної первинної правової допомоги особам, які перебувають під юрисдикцією України. 

Онлайн-приймальня створена за рішенням начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області (далі-Управління).

Основною метою діяльності Он-лайн-приймальні є сприяння забезпеченню захисту прав, свобод, законних інтересів громадян та здійснення громадянського обговорення важливих подій, що мать відбуватися в діяльності органів юстиції, проведення консультацій з громадськістю з інших важливих питань. 

Онлайн-приймальня здійснює такі види правової допомоги:

 • надання правової інформації;
 • надання консультацій та роз’яснень з правових питань, віднесених до компетенції Управління;
 • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації;
 • надання інших видів правової допомоги, враховуючи вимоги та обмеження Законів України «Про державну службу», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», «Про безоплатну правову допомогу», за наявності технічної можливості.
Якщо на сторінці Онлайн-приймальні заявником не занесена уся інформація (П.І.Б., телефон, e-mail, текст звернення (запитання, пропозиції), а також коли звернення викладені з порушенням чинного законодавства, то таке звернення не розглядається.
Звернення, які надійшли до Онлайн-приймальні, розглядаються впродовж 7 робочих днів з дня їх надходження. За обгрунтованою пропозицією строк може бути продовжений до 10 робочих днів.

Звернення громадян

Звернення № 1 від / 2015-12-07  Тарасенко Василь 

Текст звернення: Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, я житель м.Лебедин, де я можу отримати безоплатну правову допомогу? Заздалегідь дякую!

Відповідь: Відповідно до Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497, головне територіальне управління юстиції розглядає звернення громадян з питань, що належать до його компетенції, пов’язаних з роботою підвідомчих органів та установ юстиції.

Щодо безоплатної вторинної правової допомоги повідомляємо наступне.
У статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», зазначено, що безоплатна вторинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. 
Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України мають такі категорії осіб: 
особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний  сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних  соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону; 
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань,- на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої статті 13 Закону, стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом, а також інші, визначені у законі особи. 
З метою реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу жителями міста Лебедина надаємо контактну інформацію щодо Охтирського та Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
м. Охтирка, вул. Леніна, 13;  м. Суми, вул. Покровська 9/1 (приміщення наукової бібліотеки Української академії Банківської справи, вхід напроти кінотеатру "Космос").
 
 
Звернення №2  від/ 2015-12-09 Мартиненко Іван Петрович
Текст звернення:Скажіть до чого приурочений тиждень права у 2015 році?
Відповідь:Всеукраїнський тиждень права, який стартував у 2015 році 07 грудня, проводиться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 871-р.

Слід зазначити, що починаючи з 2008 року, він є традиційним для української юридичної сфери і всього суспільства. У цьому році Тиждень приурочується конкретній і важливій даті – 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. Відтоді цей документ є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. А рівно через два роки, 04 грудня 1950 року, Генеральна Асамблея запропонувала всім державам та зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня День прав людини.

Отож, у цього дня велика історія, яку створюють правознавці і правозахисники, великі мислителі і громадські діячі, фахівці різних напрямів, які працюють у сфері юриспруденції.

Звернення №3  від/ 2016-01-14 Василенко Сергій Іванович
Текст звернення:Прошу надати пояснення щодо чинності дії Інструкції по складанню актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої наказом Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго» від 21.04.2003 № 167, зареєстрованого у Сумському обласному управлінні юстиції 29.04.2003 за № 19/780.
Відповідь:На підставі інформації ПАТ «Сумиобленерго» 18 липня 2014 року Головним управлінням юстиції у Сумській області скасовані рішення про державну реєстрацію наказів Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго» від 21.04.2003 № 167 «Про затвердження Інструкції по складанню актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення», який зареєстрований у Сумському обласному управлінні юстиції 29.04.2003 за № 19/780;

наказу Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго» від 08.04.2004 № 20/131 «Про внесення змін до Інструкції по складанню актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення», який зареєстрований у Сумському обласному управлінні юстиції 13.04.2004 за 14/825;

наказу Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго» від 26.07.2006 № 8/211 «Про внесення змін до Інструкції по складанню актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення», який зареєстрований у Сумському обласному управлінні юстиції 11.08.2006 за 28/938.

Нормативно-правові акти, рішення про державну реєстрацію яких скасовано, не є чинними з дня їх виключення з державного реєстру. Таким чином, зазначені накази ПАТ «Сумиобленерго» не є чинними з 04 серпня 2014 року і не можуть застосовуватися.

Звернення №4  від/ 2016-01-28 Савоченко Ніна Василівна
Текст звернення:Які виконавчі документи підлягають виконанню державною виконавчою службою?
Відповідь:Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконавче провадження», підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи:

1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті;

2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

3) судові накази;

4) виконавчі написи нотаріусів;

5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;

6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу;

8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу;

9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини";

10) рішення (постанови) суб’єктів державного фінансового моніторингу (їх уповноважених посадових осіб), якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.

11) рішення Національного банку України про застосування до банку, філії іноземного банку заходу впливу у вигляді накладення штрафу..

Звернення №5  від/ 2016-02-11 Панасов І.П.
Текст звернення:Я вважаю, що створення нотаріусів при органах місцевого самоврядування покращить ситуацію щодо оформлення спадщини на місцях. Чи будуть ці нотаріуси надавати кваліфіковану допомогу чи це все фейк, чтоб відволікти увагу від основоного? Дякую
Відповідь: 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 20.10.2014 № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування» (далі – Закон), відповідно до положень якого органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями щодо оформлення спадкових прав. 
Уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування вправі вчиняти такі нотаріальні дії, як видача свідоцтва про право на спадщину та/або свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя за певних умов. 
Частиною 2 статті 37 Закону України "Про нотаріат" встановлено, що видача свідоцтв про право на спадщину, а також  свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, вчиняються уповноваженими посадовими особами органу місцевого самоврядування, які мають вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі   права   не  менше  трьох  років,  пройшли  протягом  року стажування   у   державній  нотаріальній  конторі  або  приватного нотаріуса,  завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, та  склали  іспит  із  спадкового  права  у порядку, встановленому Міністерством юстиції України.
Головне територіальне управління юстиції відповідно до підпункту 4.43 пункту 4 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497 (зі змінами) організовує стажування уповноважених осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю з питань оформлення спадкових прав.
Відповідно до пункту 5 Порядку проходження уповноваженими посадовими особами органу місцевого самоврядування стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса з питань оформлення спадкових прав, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.05.2015  № 779/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України   26.05.2015 за № 602/27047, орган місцевого самоврядування, який має намір направити уповноважену посадову особу для проходження стажування, надсилає до відповідного  головного територіального управління юстиції подання на ім’я начальника управління юстиції разом з документами,  передбаченими  пунктом 6 вказаного Порядку.
На сьогодні, до головного територіального управління юстиції не надходило жодного подання від органів місцевого самоврядування області щодо направлення уповноваженої особи на стажування. При цьому, головним територіальним управлінням юстиції проводиться роз’яснювальна робота серед посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо оптимізації роботи у даному напрямку.
 
Звернення №6  від/ 2016-02-25 Горбач Людмила Вікторівна
Текст звернення: Прошу повідомити вимоги до працівників бюро правової допомоги, що створюється замість управлінь юстиції. Відповідь прошу розмістити на сайті, бо немаю електронної  пошти
Відповідь:  

На Ваше звернення стосовно надання роз’яснення щодо вимог до працівників бюро правової допомоги повідомляємо, що на цей час такі бюро в Сумській області не створені.

Відповідно до пункту 10 плану заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції України та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25 грудня 2015 року № 2748/5 «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції України та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» внесення зміни до структури і штатних розписів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачають утворення відокремлених підрозділів місцевих центрів у відповідних районах і містах має здійснюватися у березні 2016 року. Конкурсний відбір на посади у відокремлених підрозділах місцевих центрів передбачено провести у травні 2016 року.

Таким чином, вимоги до працівників відокремлених підрозділів місцевих центрів мають бути затверджені після утворення цих підрозділів але до проведення конкурсу.
 
Звернення № 7 від/ 2016-02-28 Тищенко Станіслав
Текст звернення: на підставі яких документів я можу законно знятися з місця, де зареєстрований.Що для цього треба.
Відповідь:  На Ваше звернення стосовно надання роз’яснення щодо порядку зняття з реєстрації місця проживання особи повідомляємо, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється відповідно до Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 листопада 2012 року № 1077.

Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви про зняття особи з реєстрації місця проживання.

Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу законного представника; документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі). Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Звернення № 8 від/ 2016-02-28 Ірина П.
Текст звернення: Чому при ліквідації управлінь юстиції не врахували потреби тих людей, які зверталися за правовою допомогою до громадянських приймалень? Куди їм тепер треба буде звертатися. Ця ліквідація не для народу.
Відповідь: На Ваше звернення стосовно надання роз’яснення щодо можливості отримання правової допомоги після ліквідації районних управлінь юстиції повідомляємо, що пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 № 99 «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» (станом на 19.02.2016 ще не набрала чинності) було погоджено пропозиції Міністерства юстиції щодо включення відділів державної виконавчої служби та відділів державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції до структури відповідних головних територіальних управлінь юстиції та утворення бюро правової допомоги в структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На сьогоднішній день бюро правової допомоги ще не створені. Додаткова інформація стосовно створення бюро буде розміщена у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області

Слід зазначити, що уже з липня 2015 року в області створені і працюють центри з надання безоплатної правової допомоги, де кваліфіковані поради надають досвідчені адвокати. Таку правову допомогу можна отримати в Сумському, Шосткинському, Конотопському та Охтирському місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 
 
Звернення № 9 від/ 2016-02-29 Ігнатенко А.А.
Текст звернення: Чому в сільрадах нотаріуси будуть видавати тільки свідоцтва на спадщину, а не будуть вчиняти інших дій.
Відповідь: Частиною 5 статті 1 Закону України "Про нотаріат (далі – Закон) встановлено, що у населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії, передбачені статтею 37 Закону, вчиняються уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування.
Стаття 37 Закону передбачає, що у сільських населених пунктах уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії: 
     1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна; 
     2) посвідчують заповіти (крім секретних); 
     3) видають дублікати посвідчених ними документів; 
     4) засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них; 
     5) засвідчують справжність підпису на документах; 
     6) видають свідоцтва про право на спадщину;
     7) видають свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.
     Дії, передбачені пунктами 6 і 7 частини першої статті 37 Закону, вчиняють уповноважені посадові особи органу місцевого самоврядування, які мають вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше трьох років, пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або  приватного нотаріуса, завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, та склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України.
Зазначені посадові особи органів місцевого самоврядування не мають права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону.
Також пунктом 4 частини 2 статті 40 Закону встановлено, що до нотаріально посвідчених довіреностей прирівнюються довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого  самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами.
 
Звернення №10  від/ 2016-02-29 Панасенко Владимир Михайлович
Текст звернення: Удачно придумали проводить регистрации у нотариусов. К кому из нотариусов я могу обратиться, чтобы зарегистрировать бизнес.
Відповідь: Пунктом 1 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі – Закон) визначено основні принципи, на яких базується державна реєстрація, одним з яких є принцип екстериторіальності в межах України щодо прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації (підпункт 5 пункт 1 статті 4 Закону).
 
Звернення №11  від/ 2016-02-29 Савоченко Ніна Василівна
Текст звернення: Чи підлягають зараз виконанню  комісії по трудовим спорам і взагалі які саме виконавчі документи підлягають виконанню державною виконавчою службою?
Відповідь:Так, відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження», посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій, підлягають виконанню державною виконавчою службою.
Разом з тим, надаємо перелік всіх виконавчих документів, що згідно вищезазначеного Закону  підлягають виконанню органами державної виконавчої служби: 
     1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного  комерційного  арбітражного  суду  при Торгово-промисловій  палаті  і  Морської  арбітражної  комісії при Торгово-промисловій палаті; 
     2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 
     3) судові накази; 
     4) виконавчі написи нотаріусів; 
     5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; 
     6) постанови  органів  (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 
     7) постанови державного  виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу; 
     8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу; 
     9) рішення Європейського суду з  прав  людини  з  урахуванням особливостей,  передбачених  Законом України "Про виконання рішень та застосування  практики  Європейського  суду  з   прав   людини", 
     10) рішення  (постанови)  суб’єктів  державного  фінансового моніторингу  (їх  уповноважених посадових осіб), якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.
     11)  рішення  Національного банку України про застосування до банку,  філії  іноземного банку заходу впливу у вигляді накладення штрафу.
Звернення №12  від/ 2016-03-23 Петрова В.А.
Текст звернення: я хочу придбати будинок, сама мешкаю в сільській місцевості біля Бурині. До якого нотаріуса чи реєстратора я маю звернутися на сьогоднійшній день для оформлення свого майна, оскільки чула, що в законодавстві відбулися зміни.
Відповідь: Нотаріальне обслуговування населення  м. Буринь здійснюють два приватних нотаріуса а саме: 
Анохін О.В. (м. Буринь, провулок Горького, 2/1, тел. (05454) 2-45-50);  
Головенська Л.В. (м. Буринь, площа Першотравнева, 9, тел. (05454) 2-35-97).
У зв’язку із відсутністю держаного нотаріуса у Буринській районній держнотконторі прийом громадян здійснюється завідувачем Білопільської районної державної нотаріальної контори Ковальовою Л.Б. один раз на тиждень (щочетверга) відповідно до наказу Головного управлінням юстиції у Сумській області № 1312/04 від 24.04.2014.
Приватні і державні нотаріуси прирівняні у вчиненні нотаріальних дій – вчиняють всі нотаріальні дії, передбачені статтею 34 Закону України «Про нотаріат» (надалі Закон).
Відповідно до частини 4 статті 55 Закону, посвідчення правочинів щодо відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, а також правочинів щодо відчуження, застави транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.
Згідно абзацу 5 частини 5 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.
Звернення №13  від/ 2016-03-23 Петрова В.А.
Текст звернення:  Ще раз доброго дня.Оглянула ваш план консультацій з громадскістю і не зрозуміла про послуги нотаріату в органах місцевого самоврядування. Поясність як це буде працювати і чи буде це зручно для населення?
Відповідь: Стаття 37 Закону України "Про нотаріат (далі – Закон)  передбачає, що у сільських населених пунктах уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії: 
1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна; 
2) посвідчують заповіти (крім секретних); 
3) видають дублікати посвідчених ними документів; 
4) засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них; 
5) засвідчують справжність підпису на документах; 
6) видають свідоцтва про право на спадщину;
7) видають свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.
Дії, передбачені пунктами 6 і 7 частини першої статті 37 Закону, вчиняють уповноважені посадові особи органу місцевого самоврядування, які мають вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше трьох років, пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або  приватного нотаріуса, завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, та склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України.
Також пунктом 4 частини 2 статті 40 Закону встановлено, що до нотаріально посвідчених довіреностей прирівнюються довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого  самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами.
Посадові особи органів місцевого самоврядування не мають права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону.
Зазначені норми Закону дають можливість мешканцям сільських населених пунктів звертатися за вчиненням окремих видів нотаріальних дій не до нотаріуса у райцентрі, а до органів місцевого самоврядування за місцем проживання, що є зручним для мешканців віддалених населених пунктів району.
 
Звернення №14  від/ 2016-04-29 Шаповал П.Ю.
Текст звернення: Прошу пояснити куди тепер звертатися замість реєстраційних служб,які вже не діють. І в чому зручність ліквідації цих служб.
Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області на Ваш запит повідомляє, що відповідно до Законів України «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» територіальні органи, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, припинили надання послуг у сфері державної реєстрації на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць 30 квітня 2016 року.
З 01.05.2016 державна реєстрація бізнесу та нерухомості здійснюється виконавчими органами міських рад міст обласного значення, виконавчими органами міських, селищних, міських рад, Київською, міськими, районними, районними у місті Києві державними адміністраціями, державними реєстраторами – нотаріусами. 
Відповідно до вимог статті третьої частини 5 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (надалі - Закон) та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, крім державної реєстрації права власності та інших речових прав, що проводиться нотаріусами незалежно від місцезнаходження нерухомого майна. 
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців проводиться  в межах України.
Реформа посприяла покрашенню доступності та розширенню точок реєстрації майна і бізнесу, адже нині реєстраційні сервіси надають і місцеві органи влади, і нотаріуси, і акредитовані суб’єкти. Громадяни має змогу самостійно обирати суб’єкта надання послуг.
 
Звернення №15  від/ 2016-06-02 Січкар Г.М.
Текст звернення:  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, які документи необхідні при зміні свідоцтва про державну реєстрацію у звязку із зміною голови профспілкового комітету.
Відповідь: Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (зі змінами) для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, форма якої затверджена наказом Міністерства юстиції України від 06.01.2016 № 15/5 (зі змінами);

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, невід’ємною частиною якого є реєстр учасників, що містить відомості про прізвище, ім’я, по батькові, дату народження. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу громадського формування, на якому відповідно до установчого документа було скликано засідання вищого органу управління;

4) відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку)

Додатково інформуємо, що з моменту набуття чинності Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (зі змінами), а саме з 01.01.2016 свідоцтва про державну реєстрацію громадських формувань не видаються.

Звернення №17  від/ 2016-08-10 /Мельниченко І.О.
Текст звернення: Доброго дня! Будь-ласка повідомте адресу, куди можно відправити реєстраційні справи по реєстрації нерухомого майна?
Відповідь: Відповідно до п. 9 ч. 3. ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» ведення реєстраційної справи у паперовій формі здійснюється виключно державними реєстраторами, які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, за місцезнаходженням відповідного майна.
Контактні дані суб’єктів державної реєстрації, що забезпечують ведення реєстраційних справ, розміщено на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області в розділі «Територіальні підрозділи та інші», рубрика «Контактні дані створених суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації на території Сумської області».
 
 
Звернення №18  від/ 2016-12-21 /Момот К.В.
Текст звернення: В мене дитина-інвалід Чорнобиля, маєм пільги 50% на нашу сім'ю (чоловік, дитина, мати). У листопаді народилась  в нас дитина, пішли щоб переоформити субсідію, а нам сказати що пільги не поширюються, як це?
Відповідь: Щодо переоформлення субсидії у зв’язку з народженням дитини повідомляємо, що відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця з якого призначається субсидія.

Таким чином, у разі зміни у складі зареєстрованих в квартирі осіб, Ви маєте протягом місяця повідомити про це орган соціального захисту, який призначав субсидію.

Також Ви можете подати нову заяву і декларацію. На підставі цих даних орган соціального захисту призначить Вам субсидію на новий термін з урахуванням збільшення складу сім'ї і на збільшені соціальні норми користування житлово-комунальними послугами.

Одночасно повідомляємо, що правову допомогу Ви можете отримати у Роменському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою:

42000, м. Ромни, бульвар Свободи, 1, тел.: (05448) 5-11-99, (05448) 5-10-66,

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звернення №19  від/ 2017-03-02 /Люлін В.В.
Текст звернення: Направляв 24 січня 2017 року рекомендованим листом до Головного територіального управління юстиції звернення з проханням розглянути питання щодо порушення моїх прав та законних інтересів згідно норм чинного законодавства Шосткинським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області Підтвердження отримання 25 січня 2017 року мого листа Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області маю. Чому досі не отримав відповіді?
Відповідь: На Вашу заяву щодо неотримання відповіді на звернення від 24.01.2017 Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє, що вказане звернення надійшло до Управління 25.01.2017, за результатами розгляду 25.02.2017 на Вашу адресу направлено вичерпну відповідь.
 
 
 
 
Звернення №20  від/ 2017-03-21 /Савченко А.С.
Текст звернення: Чи можна зареєструвати зміну імені у 14 років?
Відповідь: Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області розглянуто Ваше звернення стосовно отримання інформації про можливість реєстрації зміни імені у 14 років, у результаті чого повідомляємо наступне.

Відповідно до вимог пункту 1 глави 4 розділу ІІІ «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.10.2010 № 3307/5), зі змінами (далі – Правила державної реєстрації), фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я за згодою батьків (одного з батьків - у разі, коли другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері) або за згодою піклувальника.

Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну прізвища та (або) власного імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені.

Державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені та по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.

Відповідно до пункту 3 глави 4 розділу ІІІ Правил заява про зміну імені подається в письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України.

Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подаються свідоцтво про народження та довідка з місця проживання.

Відповідно до пункту 2 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 915, зі змінами (далі – Порядок) заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) (далі - імені) громадян України, які проживають на території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ державної  реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання; громадян України, які постійно проживають за кордоном, дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

Відповідно до вимог пункту 7 Порядку заява про зміну імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня її подання.

За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці, з письмового дозволу керівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції  Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, Головного управління юстиції в області,  мм. Києві та Севастополі.

Звернення №21  від/ 2017-04-26 /Степаненко Р.Є.
Текст звернення: Чи правомірні дії поліції, екоінспектора щодо заборони ловити рибу на ставку загального користування?
Відповідь:Головне територіальне управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення від 25.04.2017 щодо надання консультації про правомірність дій поліції, суду, екоінспектора при розгляді Ваших звернень на дії осіб, які забороняють Вам займатись рибальством на ставку загального користування, повідомляє наступне.

Повноваження Головного територіального управління юстиції у Сумській області як територіального органу Міністерства юстиції України закріплені у Положенні про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 №         1707/5 (зі змінами). Серед даних повноважень відсутні

повноваження щодо надання оцінки діям органів Національної поліції, екологічної інспекції чи суду, перевірки правомірності чи законності даних дій.

У зв’язку з викладеним Головне територіальне управління юстиції у Сумській області не може надати консультацію про правомірність дій поліції, суду, екоінспектора при розгляді Ваших звернень на дії осіб, які забороняють Вам займатись рибальством на ставку загального користування.

Однак, якщо Ви не згодні з певними рішеннями чи діями органів Національної поліції або екологічної інспекції, Ви можете оскаржити їх (рішення, дії) до компетентних вищестоящих органів або до суду.

 
Звернення №23  від/ 2017-05-31 /Факирова В.А.
Текст звернення: Прошу Вас известить меня как можна за сутки пожениться в Глухове?
Відповідь: Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області розглянуто Ваше звернення стосовно отримання інформації про можливість реєстрації шлюбу за добу в м. Глухові, у результаті чого повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 32 Сімейного Кодексу України шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

 За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

Враховуючи вищевикладене, за наявності перерахованих підстав, Ви можете зареєструвати шлюб у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану на всій території України у скорочені строки.

При цьому інформуємо, що з метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, з липня 2016 року в Україні запроваджено пілотний проект Міністерства юстиції України щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

На даний час  у Сумській області вказана послуга надається тільки в місті Суми Комунальним закладом Сумської обласної ради – Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, який знаходиться по вул. Петропавлівській, буд.49, м. Суми.

Одночасно повідомляємо про наявну можливість подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до всіх 25 відділів державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Звернення №24  від/ 2017-07-18 /Шакотько О.С.

Текст звернення: мне нужно полный адрес комисии по трудовым спорам по Глухове?
Відповідь: Ваше звернення щодо надання адреси комісії по трудових спорах отримано Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області.

За результатами розгляду повідомляємо, що згідно з Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497, Головне територіальне управління юстиції у Сумській області розглядає звернення громадян з питань, що належать до його компетенції, пов’язаних з роботою підвідомчих органів та установ юстиції.

Разом з тим повідомляємо, що, як зазначено у статті 221 Кодексу законів про працю України, комісії по трудових спорах є органами, які розглядають трудові спори.

Звертаємо увагу, що комісія по трудових спорах не є постійно діючим органом та її функціонування не пов’язано з певною адміністративно-територіальною одиницею.

Статтею 223 Кодексу законів про працю України передбачено порядок організації комісії по трудових спорах, а саме: комісія по трудових спорах обирається загальними зборами (конференцією) трудового колективу підприємства, установи, організації з числом працюючих не менш як 15 чоловік.

Порядок обрання, чисельність, склад і строк повноважень комісії визначаються загальними зборами (конференцією) трудового колективу підприємства, установи, організації. При цьому кількість робітників у складі комісії по трудових спорах підприємства повинна бути не менше половини її складу.

Якщо ж кількість працюючих на підприємстві, в установі, організації складає менш як 15 осіб, створення комісії по трудових спорах законодавством не передбачено.

За рішенням загальних зборів (конференції) трудового колективу підприємства, установи, організації можуть бути створені комісії по трудових спорах у цехах та інших аналогічних підрозділах. Ці комісії обираються колективами підрозділів і діють на тих же підставах, що й комісії по трудових спорах підприємств, установ, організацій.

У комісіях по трудових спорах підрозділів можуть розглядатись трудові спори в межах повноважень цих підрозділів.

Отже, комісії по трудових спорах утворюються на конкретному підприємстві, в установі або організації з числом працюючих не менш як 15 чоловік та лише у разі необхідності вирішення трудового спору, який виник, між працівником та власне підприємством, установою, організацію. Члени комісії обираються загальними зборами трудового колективу.

Також звертаємо увагу на можливість судового врегулювання трудових спорів та повідомляємо, що Ви маєте право звернутися до Глухівського бюро правової допомоги Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де досвідчені адвокати безкоштовно надають кваліфіковану юридичну допомогу:

 • вул. Шевченко, 4, м. Глухів, 41400
 • (05444) 7-07-20, (05444) 7-07-12

Окремо повідомляємо, що цей лист має лише роз’яснювальний, інформаційний зміст і не встановлює правових норм, а тому, не носить обов’язковий характер.

Звернення №25  від/ 2017-07-24 /Самофалов В.О.

Текст звернення: Прошу повідомити про контактний центр, який відкрив міністр Петренко в Сумах? 
Відповідь:Ваше звернення щодо надання інформації про роботу контактного центру системи безоплатної вторинної правової допомоги у м. Суми отримано Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області. 
За результатами розгляду повідомляємо, що 17 липня 2017 року Міністром юстиції України Павлом Петренко у м. Суми було відкрито другий в Україні контактний центр системи безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.
Контактний центр надає правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань у різних галузях права. 
Консультацію у контактному центрі можна отримати за номером телефону 0(800) 213-103 з 07-00 до 21-00 годин щоденно. Контактний центр працює без вихідних. 
Територія покриття – вся Україна. Дзвінки безкоштовні у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів.
 

Звернення №26  від/ 2017-07-24 /Левченков В.В.

Текст звернення: Куди мені звернутись по допомогу в оформленні паспорту, в мене дуже важкий випадок, сам я не впораюсь. 
Відповідь:Ваше звернення щодо надання інформації з питання правової допомоги при оформленні паспорта отримано Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області. 
Повідомляємо, що оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон належить до компетенції Державної міграційної служби України, яка реалізує повноваження через підвідомчі управління.
Більш детальну інформацію щодо документування паспортом громадянина України можна отримати по телефону гарячої лінії УДМС України в Сумській області (0542) 61-01-55 чи звернутися до відділу з питань громадянства, паспортизації та реєстрації УДМС України в Сумській області та територіальних підрозділів УДМС України в Сумській області за адресою:
- відділ з питань громадянства, паспортизації та реєстрації УДМС України в Сумській області (м. Суми, площа Покровська, 11);
- Білопільський районний сектор (м. Білопілля, вул. Старопутивльська, 75);
- Буринський районний сектор (м. Буринь, вул. Дем`яна Бідного, 2-а);
- Великописарівський районний сектор (смт. Велика Писарівка, вул. Незалежності, 10);
- Зарічний районний відділ у м. Суми (м. Суми, вул. Білопільський шлях, 24);
- Ковпаківський районний відділ у м. Суми (м. Суми, вул. Нижньохолодногірська, 8);
- Конотопський міський відділ (м. Конотоп, вул. Генерала Тхора, 26);
- Краснопільський районний сектор (смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, 1);
- Кролевецький районний сектор (м. Кролевець, вул. Грушевського, 21);
- Лебединський міський сектор (м. Лебедин, вул. Героїв Майдану, 23);
- Липоводолинський районний сектор (смт. Липова Долина, вул. Полтавська, 14);
- Недригайлівський районний сектор (смт. Недригайлів, вул. Незалежності, 17);
- Охтирський міський сектор (м. Охтирка, вул. Незалежності, 29);
- Путивльський районний сектор (м. Путивль, вул. Іоанна Путивльського, 42);
- Роменський міський відділ (м. Ромни, вул. Коржівська, 107);
- Середино-Будський районний сектор (смт. Середина-Буда, вул. Центральна, 25);
- Сумський районний відділ (м. Суми, вул. Кузнечна, 2);
- Тростянецький районний сектор (м. Тростянець, вул. Миру, 2);
- Шосткинський міський відділ (м. Шостка, вул. Українська, 49);
- Ямпільський районний сектор (смт. Ямпіль, вул. Спасо-Преображенська, 15).
Крім того, Ви маєте право на безоплатну правову допомогу. Зазначаємо контактну інформацію центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Суми, де досвідчені адвокати надають кваліфіковану юридичну допомогу:
Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою: 
вул. Покровська, 9/1 (приміщення конгрес-центру Сум ДУ, вхід з боку кінотеатру «Космос»); 
телефони: 098-38-06-938; 050-82-88-582;
телефон єдиної системи безоплатної правової допомоги: 
0(800) 213-103;
електронна пошта центру: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Також у м. Суми діє контактний центр системи безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.
Контактний центр надає правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань у різних галузях права. Консультацію можна отримати за номером телефону 0(800) 213-103 з 07-00 до 21-00 щоденно, без вихідних. Територія покриття – вся Україна. Дзвінки безкоштовні у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів.
 

Звернення №27  від/ 2017-09-18 /Потапенко М.П.

Текст звернення: Прошу повідомити мене що за інформація розміщена скрізь про те, що я маю право. Про які права йде мова. Дякую. 
Відповідь: Влітку цього року Міністр юстиції України Павло Петренко оголосив про старт проекту «Я МАЮ ПРАВО!», основна ціль якого – підвищити юридичну грамотність громадян.

13 вересня 2017 року, у ході засідання Кабінету Міністрів України проект Мін’юсту було переведено в розряд національних.

Отже, загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки міжнародних донорів та партнерів.

Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

 

Звернення №28  від/ 2017-10-04 /Бредун Тетяна

Текст звернення: А если право на наследство были заявлены, а их оспаривали в суде. Что делать?

Відповідь: Пані Тетяно, доброго дня! Якщо є рішення суду, яке набрало законної сили - воно обов’язкове для виконання на всій території України. Якщо є термін для оскарження, і у Вас є на те підстави, Ви маєте право оскаржити його в судах апеляційної інстанції, а потім касаційної інстанції. Проте, для надання повної та вичерпної консультації необхідно ознайомиться з документами, наявними у Вас, у зв’язку з чим пропонуємо звернутися на онлайн приймальню Головного територіального управління юстиції у Сумській області http://www.sumyjust.pp.ua або надіслати звернення з наданням копій відповідних документів на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або поштою: м. Суми , вул. Герасима Кондратьєва, б. 28, інд. 40003.

Звернення №29  від/ 2017-10-13 /Коковенко Олександр Володимирович

Текст звернення: Добрий день! Звертаюсь до Вас з таким питанням, на протязі якого часу може знаходитись на обліку особа у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення?

Відповідь: головне територіальне управління юстиції повідомляє, що відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (надалі - Реєстр), відповідно до Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.01.2012 № 28/20341 (надалі - Положення). 

Так, відповідно до п. 2.2. Положення підставою для внесення відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, є:

- електронна копія рішення суду, яке набрало законної сили;

- завірена в установленому порядку паперова копія наказу про накладання або зняття дисциплінарного стягнення.

Згідно п. 2.3 Положення електронна копія рішення суду про притягнення до кримінальної, адміністративної та цивільно-правової відповідальності особи за вчинення корупційного правопорушення, яке набрало законної сили надсилається у порядку, визначеному спільним наказом Державної судової адміністрації та Міністерства юстиції. Пункт 2.4 Положення визначає, що кадрові служби державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, посадові особи яких є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення, в день підписання наказу про накладання на особу або зняття з неї дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення зобов'язані передати Реєстратору електронну та завірену в установленому порядку паперову копію відповідного наказу разом з інформаційною карткою до наказу про накладання (зняття) дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних правопорушень.

Пункт 2.8. Положення зазначає, що підставою для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, є ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, а також наказ про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення.

Окремо слід зазначити, що нормами діючого законодавства не встановлено періоду протягом якого в Реєстрі міститься інформація про особу, яка вчинила корупційні правопорушення.

Звернення №30  від/ 2017-10-20 /Коковенко Олександр Володимирович

Текст звернення: Добрий день! Подскажите пожалуйста, если был судим за корупционные преступление, отбыл наказание, уплатил все штрафы и на данный момент судимость погашена, что подтверждает справка об отсутствии судимости, Возможно ли, учитывая выше сказанное, внести изменения в реестр корупционеров, а именно удалить данные о человеке в виду того что наказание отбыто и судимость погашена? 

Відповідь: головне територіальне управління юстиції повідомляє, що п. 2.8. Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (надалі - Реєстр), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.01.2012 № 28/20341 (надалі – Положення) містить вичерпний перелік підстав для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, зокрема такими є: ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, а також наказ про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення.

Додатково повідомляємо, що пунктом 1.4. Положення визначено, що держателем Реєстру є Міністерство юстиції України.

Так, Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні територіальні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі вносять або вилучають відомості про особу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційне правопорушення. Повноваження щодо внесення або вилучення відомостей про особу, яку притягнуто до кримінальної, адміністративної та цивільно-правової відповідальності за корупційне правопорушення покладено безпосередньо на спеціально уповноважений структурний підрозділ Міністерства юстиції України. 

Враховуючи вищевикладене, у разі наявності законодавчо визначених підстав, Ви можете звернутися до Міністерства юстиції України для вилучення відповідної інформації.

Звернення №31  від/ 2017-11-02 /Кондратенко Юлія

Текст звернення: Доброго дня. Прошу Вас надати розяснення, яким чином мона оформити спадщину, якщо справа була заведена в Роменській державній нотаріальній конторі. За попередньою інформаціює вона ліквідована. 

Відповідь: Відповідно до пункту 2.1 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 р. за № 282/20595 (далі - Порядок), спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини.

У Вашому зверненні не зазначено в якій саме нотаріальній конторі заведена спадкова справа: в Роменській районній державній нотаріальній конторі чи в Роменській міській державній нотаріальній конторі, не зазначено чи Ви, чи хтось із інших спадкоємців подавали заяву, на якому етапі взагалі знаходиться стан оформлення спадщини.

Пунктом 2.4 глави 10 Порядку передбачено, що у разі підтвердження факту заведення спадкової справи іншим нотаріусом нотаріус відмовляє заявнику у прийнятті заяви (іншого документа) та роз’яснює право її подачі за місцезнаходженням цієї справи, а у разі потреби (неправильно визначено місце відкриття спадщини) витребовує цю справу для подальшого провадження.

Номер спадковій справі присвоюється один раз і складається з порядкового номера, за яким вона зареєстрована в книзі обліку і реєстрації спадкових справ, та зазначається через дріб рік, у якому вона заведена (пункт 2.5 глави 10 Порядку).

При встановленні факту одночасного відкриття декількох спадкових справ (наприклад, за місцем проживання спадкодавця і за місцезнаходженням спадкового майна), спадкові справи, відкриті з порушенням вимог статті 1221 Цивільного кодексу України, повинні бути передані за належністю нотаріусу, до компетенції якого входить ведення цієї справи (пункт 2.5 глави 10 Порядку).

Таким чином, у разі, якщо у Вас спадкова справа заведена, Вам необхідно звертатися до однієї із вищезазначених державних нотаріальних контор.

Разом з тим повідомляємо, що завідувач Роменської районної державної нотаріальної контори Селезньова Т.О. одночасно виконує обов’язки завідувача Роменської міської державної нотаріальної контори.

Прийом громадян нею здійснюється за адресою: м. Ромни, бульвар  Шевченка, 65 у вівторок, середу, четвер, п’ятницю - з 800до 1715години, суботу - з 800до 1600  години. Обідня перерва з 1200 до 1300. Вихідні дні – неділя, понеділок. Щосереди з 800 до 1200 відбувається прийом громадян, а з 1300 до 1715 нотаріусом проводиться робота з архівними документами. Телефони: (05448) 2-46-65, 5-20-20.

Одночасно звертаємо увагу, що приватні і державні нотаріуси прирівняні у вчиненні нотаріальних дій – вчиняють всі нотаріальні дії, передбачені статтею 34 Закону України «Про нотаріат».

Тому, в разі якщо заява не подавалася і спадкова справа ще не заведена, з метою вирішення питання оформлення спадкових прав Ви можете звернутися, крім того, до будь-якого приватного нотаріуса по Роменському районному нотаріальному округу чи по Роменському міському нотаріальному округу, в залежності від місця відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця - статті 29, 1221 Цивільного кодексу України).

Приватні нотаріуси по Роменському районному нотаріальному округу:

Білашенко Людмила Володимирівна (м. Ромни, вул. Коржівська, 100/39, тел.(05448) 2-46-91);

Ільченко Лариса Ігорівна (м. Ромни, вул. Коржівська, 79, офіс 11, тел.(05448) 2-33-76);

Колісник Світлана Миколаївна (м. Ромни, вул. Пушкіна, 25, тел. (05448) 5-15-79);

Кравченко Алла Вікторівна (м. Ромни, вул. Луценка, 1 тел. (05448)  5-18-85);

Приватні нотаріуси по Роменському районному нотаріальному округу:

Білашенко Юрій Володимирович (м.Ромни, вул. Коржівська, 100/39, тел.(05448) 2-46-91);

Ганзя Ольга Борисівна (м.Ромни, вул. Коржівська, 95, офіс 16, тел.(05448) 5-31-52);

Проскурня Лариса Іванівна (м.Ромни, бульвар Шевченка, 65, тел. (05448)  5-26-13);

Сова Сергій Миколайович (м.Ромни, провулок Свободи, 8 В-3, тел. (05448) 5-24-27).

Звернення №32  від/ 2017-11-07 /Ковяров В.А.

Текст звернення: Доброго дня. Підкажіть будь ласка, куди я можу направити звернення-рекомендації, щодо власного бачення внесення змін в діюче законодавство? 

Відповідь: Відповідно до статті 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України та Кабінету Міністрів України.

Частиною п’ятою статті 89 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» право законодавчої ініціативи здійснюється шляхом внесення до Верховної Ради проектів законів, постанов; проектів інших актів Верховної Ради;  пропозицій до законопроектів;  поправок до законопроектів.

Народні депутати України відповідно до пункту 13 статті 24 Закону України «Про статус народного депутата України» зобов’язані розглядати звернення виборців відповідно до вимог та в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян». 

Народний депутат розглядає всі одержані ним пропозиції, заяви та скарги виборців, узагальнює їх, за необхідності вносить відповідні пропозиції до Верховної Ради України та її органів, а також до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. 

Враховуючи викладене, Ви можете звернення - рекомендації, щодо власного бачення внесення змін в діюче законодавство: 

1) передати під час особистого прийому депутатом або на його зустрічі з виборцями; зареєструвати письмове або передати усне звернення через помічників у приймальні депутата; 

2) надіслати у приймальню або до Верховної Ради України на ім’я депутата за адресою вул. Грушевського, 5, Київ, 01008; 

3) електронною поштою надіслати лист на електронну адресу, що вказана на персональній сторінці депутата на офіційному веб - порталі Верховної Ради України www.rada.gov.ua;

4) телефоном зателефонувати до приймальні депутата або до його кабінету в Парламенті. Телефон вказаний на персональній сторінці депутата на офіційному веб-порталі Верховної Ради України www.rada.gov.ua

Звернення №33  від/ 2017-11-22 /Владимир Дарницкий

Текст звернення: К кому можно обратиться за советом?

Я работаю снабженцем. У нас 2 фирмы, в одной я числюсь официально, а во второй не числюсь и не получаю оплату труда. (Работает муж и жена и у них разные фирмы; сидим в одном кабинете)
Доверенность на получение ТМЦ от фирмы в которой я не числюсь выписывают на 70 % больше чем от фирмы в которой я числюсь.
Указаны другие люди в доверенности, а мне приходиться подписывать доверенность и расходные накладные; Акты - своей подписью. 
Чем это чревато и какая ответственность для меня?
Как мне правильно подписывать документы, какие правила и требования. (ставить слеш перед подписью или прописывать ФИО...).
Спасибо что уделили внимание.

Відповідь: Згідно з Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 № 759/19497, Головне територіальне управління юстиції у Сумській області розглядає звернення громадян з питань, що належать до його компетенції, пов’язаних з роботою підвідомчих органів та установ юстиції.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до статті 2 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс) працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Стаття 24 Кодексу передбачає, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим при укладенні трудового договору з фізичною особою. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При укладання договору визначаються права і обов’язки сторін, які мають виконуватися під час дії договору.

Статтею 94 Кодексу встановлено, що за виконану роботу працівникові власником має бути виплачено заробітну плату. Слід врахувати, що стаття 130 Кодексу передбачає матеріальну відповідальність працівника за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

Державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, покладено на Міністерство соціальної політики України та його центральні і територіальні органи з питань праці.

Крім того, Ви маєте право на безоплатну правову допомогу. Зазначаємо контактну інформацію центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Суми, де досвідчені адвокати надають кваліфіковану юридичну допомогу:

Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою:

вул. Покровська, 9/1, м. Суми (приміщення конгрес-центру Сум ДУ, вхід з боку кінотеатру «Космос»);

телефони: (0542) 66 51 08, 066 77 13 261, 098 38 06 938;

телефон єдиної системи безоплатної правової допомоги: 0(800) 213 103,

електронна пошта центру: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Також у м. Суми діє контактний центр системи безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.

Контактний центр надає правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань у різних галузях права. Консультацію можна отримати за номером телефону 0(800) 213 103 з 07-00 до 21-00 щоденно, без вихідних. Територія покриття - вся Україна. Дзвінки безкоштовні у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів.

 

Звернення №34 від / 20.12.2017/Суркова Г. С. 

Текст звернення: Доброго дня! Звертаюсь до вас з міста Білгород-Дністровский Одеської області. До відділу Примусового виконання рішень Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Сумській області (вул.Герасима Кондратьєва,28) було направлено виконавчий лист від 13.06.2012 № 1505/3158 щодо стягнення аліментів з В. І. Згідно довідки з ТОВ Сумська Індустріальна М'ясна Компанія; В. І. працює там (це станом на 04.08.2016 року), проте виплати аліментів припинилися з січня 2017 року. Я не знаю місце проживання колишнього чоловіка, де працює і чому припинилися виплати, і на якому стані виконання мій виконавчий лист! Дякую! 

Відповідь:У Сумському відділі державної  виконавчої служби  Головного територіального управління юстиції у Сумській  області  перебувало виконавче провадження з примусового виконання  виконавчого листа про стягнення  аліментів з В.І. на  користь Г.С.аліментів  в розмірі 1/4 частини  від усіх видів заробітку щомісячно, на утримання сина  до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Утримання аліментів  проводилось  із заробітної плати  боржника,в порядку ст. 68-70 Закону України « Про виконавче провадження», державним виконавцем винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату боржника,копія якої надіслано до бухгалтерії для виконання.

До Сумського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області надійшов  лист  про припинення трудового договору В.І. за згодою сторін.

В порядку  ч.4 ст.25 ЗУ «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесено постанову про передачу матеріалів виконавчого провадження  до Білгород-Дністровського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області у зв’язку з тим, що боржник проживає  Одеська область.

В подальшому з питань виконання даного рішення суду, Ви можете звертатись безпосередньо до Білгород-Дністровського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області за адресою: 67700, Одеська область, місто Білгород–Дністровський, вулиця Миколаївська, будинок 30

Звернення №35 від /01.02.2018/Тітова С.І.

Текст звернення:  Доброго дня! Моя мама склала заповіт на 3ох дітей.Її син помер до відкриття заповіту і вона не змінила заповіт.Хто тепер має право на вспадкування його частки ?Двоє інших осіб з заповіту чи його донька? 

Відповідь:Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області отримано Ваше звернення щодо спадкування за заповітом, за результатами розгляду якого повідомляємо наступне. Відповідно до статті 1233 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Кодексом у статтях 1234 - 1257 передбачено ряд особливостей спадкування за заповітом. В ході свого волевиявлення заповідач вирішує розпорядитися всім майном чи його частиною, на користь однієї особи чи декількох, в рівних частинах чи персонально заповідає конкретне майно кожному тощо. Його рішення знаходить свої відображення у змісті заповіту.

Таким чином, щоб відповісти детально на поставлені Вами питання, необхідно точно знати зміст заповіту.

Звернення №36 від/01.02.2018/Куц К.

Текст звернення: Підкажіть, будь ласка, як діяти, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?

Відповідь: На Ваш запит Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє, що в разі перебування виконавчого документа про стягнення аліментів на Вашу користь на виконанні в територіальних органах державної виконавчої служби Сумської області Ви можете звернутись з питань несплати аліментів безпосередньо до відділу або до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області. При цьому з метою встановлення причин несплати аліментів та вжиття необхідних заходів необхідно зазначити у зверненні відомості про боржника (ПІБ, адресу мешкання, дату народження тощо). За результатами проведеної перевірки Вам буде надано вичерпну відповідь та роз’яснено вимоги чинного законодавства у конкретному випадку.

Повідомляємо, що виконавчі дії відносно боржників – неплатників аліментів можуть проводитись державними виконавцями у випадку перебування виконавчого листа на виконанні в органах державної виконавчої служби. У зв’язку з цим, якщо виконавчий лист Вами не пред’являвся на примусове виконання, Ви маєте право пред’явити документ до відділу державної виконавчої служби за місцем мешкання (перебування) боржника або місцем знаходження його майна.      

Звернення №37 від/04.05.2018/Лушпа Сергій Віталійович

Текст звернення: Добрий день! Згідно виконавчого провадження ВП51806227 були заарештовані кошти ТОВ "Автоальянс Суми " в розмірі 3286,92 грн на рахунку у Приват банку. Згідно виконавчого листа №818/495/16 від 20/07/16 - було здійснено перерахунок коштів у повному обсязі 20/04/2017р. Минув рік а кошти на рахунку у Приват банку так і не розблоковані . Звертались у квітні минулого року до Вашіх працівників (Школьний) , щоб передали в банк відповідні документи для зняття арешту , прохання було проигноровано, бо як сказав Школьний - не Він накладував арешт , а Слесарева О.В. , обіцяв їй передать . У квітні цього року , звертались до Слесаревой О.В. - обіцяла документи передать до банку, але по цей час так нічого і не вирішено . Як накладати арешт - 5 хвилин , а як зняти - півтора року! ВИМАГАЄМО НЕГАЙНОГО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ !!! 

Відповідь: На Ваше звернення стосовно зняття арешту з коштів ТОВ «Автоальянс» Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне. Спеціальний порядок доступу (ознайомлення) учасників виконавчого провадження до інформації, створеної в ході такого провадження, визначений Законом України «Про виконавче провадження».

Вказаним Законом передбачено права та обов’язки учасників виконавчого провадження. Так, статтею19 Закону визначено, що сторони виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.

Таким чином, порядок отримання інформації про стан виконавчого провадження регулюється Законом України «Про виконавче провадження». 

Разом з цим, відповідно до ст. ст. 15,16 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Сторони можуть реалізовувати свої права і обов’язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників.

Представництво юридичних осіб у виконавчому провадженні здійснюється їх керівниками чи органами, посадовими особами, які діють у межах повноважень, наданих їм законом чи установчими документами юридичної особи, або через представників юридичної особи. Повноваження представника мають бути підтверджені довіреністю, виданою і оформленою відповідно до вимог чинного законодавства.

Враховуючи те, що при надходженні запиту відсутня довіреність на представлення Вами інтересів ТОВ «Автоальянс» надати запитувану інформацію немає можливості.

 У зв’язку з викладеним, з питань отримання запитуваної інформації по даному виконавчому провадженню, за наявності належним чином оформленої довіреності, рекомендуємо Вам звертатись безпосередньо до Ковпаківського відділу державної виконавчої служби міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області за адресою: вул. Гамалія, 31А, м. Суми, 40000.

Звернення №38 від/25.05.2018/ Лисенко Сергій

Текст звернення: Доброго дня, мені потрібно взяти довідку «інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб,які вчинили корупційні правопорушення» чи можу я це зробити завтра і до якої години?Я сам з міста Конотоп

Відповідь: На Вашу заяву про надання інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 3.12. Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (надалі – Положення), затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 11.01.2012 № 28/20341, інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (надалі – Реєстр) надається Головним територіальним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними територіальними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі протягом п'яти робочих днів на письмовий запит фізичної особи (уповноваженої нею особи), в якому мають бути обов'язково вказані дані, необхідні для пошуку інформації відповідно до пункту 3.5 розділу 3 Положення.

Пункт 3.5 Положення зазначає, що пошук у Реєстрі здійснюється за такою сукупністю відомостей – прізвище, ім'я, по батькові (за наявності останнього), реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце народження та число, місяць, рік народження. Отже, до письмового запиту мають бути додані завірені копії усіх сторінок паспорту та облікової картки платника податків про присвоєний ідентифікаційний номер.

Відповідно до пункту 3.7. Положення не приймаються запити з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими, не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, а також із пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст.

Враховуючи вищевикладене, Інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення, надається протягом п'яти робочих днів на письмовий запит фізичної особи (уповноваженої нею особи).

Звернення №39 від/25.05.2018/Інна

Текст звернення: Доброго дня! Чи можна в С-Буді отримати свідоцтво про народження сина в пологовому будинку.

Відповідь: Доброго дня! Оскільки місто Середина-Буда відноситься до відділу ДРАЦС по Ямпільському та Середино-Будському районах ГТУЮ у Сумській області,а в місті С.Будізнаходиться відділення пологового будинку, дана послуга там не надається. Для реєстрації дитинки Вам необхідно звернутися до виконкому Середино-Будської міської ради Сумської області, за адресою: м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 7 ( телефон: 7-12-45).

Звернення №40 від/15.08.2018/Николаева Людмила

Текст звернення: Здравствуйте. Подскажите пожалуйста платежные реквизиты для перевода денег для оплаты задолженности по исполнительному листу в Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області( Ковпаковский район). Заранее благодарна. 

Відповідь: Доброго дня! Всі реквізити рахунків відділів ДВС Сумської області Ви можете знайти на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області http://sumyjust.pp.ua/rahunki-vddlv-dvs.html

Якщо Ваше провадження знаходиться на виконанні в Ковпаківському ВДВС міста Суми, то реквізити для перерахування коштів на депозитний рахунок відділу наступні:

р/р 37310000000622

МФО 820172

код ЄДРПОУ 40211121

банк платника: Державна казначейська служба України м. Київ

Звернення №41 від/27.09.2018/Чоботок Оксана Олександрівна

Текст звернення: Доброго дня! Допоможіть вирішити питання дистанційно. Я отримую аліменти від колишнього чоловіка на утримання нашої спільної дитини на картку Приват банку джуніор. В цьому місяці строк дії картки закінчився, її було перевипущено, тож змінився номер картки, але розрахунковий рахунок залишився той же. Приїхати написати заяву у Ковпаківське відділення (по вул.Гамалія) я не маю змоги (до речі, не можу дотелефонувати до них протягом вже тижня - не беруть слухавку), так як знаходжуся вдома з 4 місячною дитиною. Як можна подати реквізити альтернативно: через інтренет, за допомогою іншої людини (когось зі своїх рідних), по телефону тощо? Дякую за відповідь! 

Відповідь: Ваше звернення, отримано Управлінням державної  виконавчої  служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області та розглянуто. 

За результатами розгляду повідомляємо, що згідно відомостей автоматизованої системи виконавчих проваджень станом на 03.10.2018 в Ковпаківському  відділі  державної виконавчої служби  міста Суми  Головного територіального управління юстиції у Сумській  області  зареєстроване виконавче провадження  про стягнення з Чоботок О.А. на Вашу користь  аліментів в розмірі ¼ частини.

Відповідно до норм Закону України « Про виконавче провадження», Ви  як сторона виконавчого провадження, про зміну реквізитів можете повідомити державного виконавця письмово заявою, надати копію реквізитів ( назва фінансової установи, розрахунковий рахунок, МФО, код банку та номер карткового рахунку) та надіслати за адресою:м. Суми, вул. Гамалія,31-А.,40021.

Безпосердній  Ваш   державний   виконавець  Добринь   Юлія   Віталіївна,   

телефон (0542) 66-35-30 та електронна адреса Ковпаківського відділу державної  виконавчої служби міста Суми: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Звернення №42 від/02.10.2018/Сокол Віктор Іванович

Текст звернення: Перед виходом на пенцію керівник рацс Ірина Вкрала яка реєструвала шлюб між моїми майбутніми батьками Уроженки м.Суми Скверни З.Г.1924р.н.і приїзжим із Чернігівської обл. Сокол.І.Г.1931р.н. в 1956році прийшла особисто до мене додому й повідомила що буде якісь виправлення робити в актах цивільного стану бо окрім неї цих виправлень ніхто неможе зробити що фактично і зробила наступного дня підробила дату народження законного чоловіка уроженки м.Суми Сокол І.Г. 1931р.н. випідробила на Сокол І.Г.1930р.н. тількі в свідоцтві про шлюб законним чолвіком батьком дітей уроженки м.Суми СеверинЗ.Г.1924р.н.після реєстрації шлюбу із гр.Сокол І.Г.1931р.н.лишилася дійсна дата народження законного чоловіка як і журналі реєстрації заяв про шлюб і народження 5 спільних дітей подружжям прошу вас розглянути моє звернення і вжити необхідних заходів до ваших підлеглих які приховують від вас цей факт підроблення документів

Відповідь: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.

Для повного та об’єктивного розгляду Вашого звернення та вирішення питання по суті рекомендуємо Вам звернутися з відповідними документами, які стосуються Вашого питання, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який знаходиться за адресою: вул. Троїцька, 17, місто Суми, у зв’язку з тим, що із тексту даного звернення неможливо встановити його суть.

При цьому повідомляємо, що у разі необхідності внесення змін, виправлень до актових записів про державну реєстрацію актів цивільного стану, відповідно до «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 № 96/5, зі змінами (далі – Правила внесення змін), Ви можете звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Звернення №43 від/12.10.2018/Сокол Віктор Іванович

Текст звернення: Прошу вас надати грунтовну відповідь з обов'язком вказаним причини по якій мене сина виконавця жіночої функції відзначеної державною нагородою за багатодітність в 1963р.Сокол З.Г.1924р.н.невизнають народженим вищевказаної матірью і чому саме мене а не іншу з дітей наприклад Северин СО.1948 р.н.чи СоколК.І.1958р.н однокласників абож однокурсницю Сокол Т.І.1957р.н.

Відповідь:Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.

В архіві Ковпаківського районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області міститься актовий запис про народження Сокола Віктора № 881 від 24.06.1959, складений Ковпаківським районним у місті Суми відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області.

Згідно відомостей, що містяться в даному актовому записі, матір’ю Сокола Віктора значиться Сокол Зоя Георіївна, батьком – Сокол Іван Григорович.

При цьому повідомляємо, що факт народження дитини та її походження (відомості щодо батьків) підтверджується свідоцтвом про народження. Свідоцтво про народження видається у повній відповідності до актового запису про народження.

Відповідно до вимог пункту 4 розділу ІV «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.10.2010 № 3307/5 зі змінами), повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред'явленні документів, що посвідчують їх особу. 
Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень.

Відповідно до вимог пункту 2 розділу ІV Правил державної реєстрації повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.  

Враховуючи вищевикладене, у разі необхідності отримання свідоцтва про народження, Ви (або Ваш представник) можете звернутись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. При собі необхідно мати паспорт  (або паспортний документ).                                                       Одночасно повідомляємо, що для отримання повної, всебічної та об’єктивної консультації рекомендуємо Вам звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який знаходиться за адресою: вул. Троїцька, 17, місто Суми.

Звернення №44 від/12.12.2018/Коковенко Олександр Володимирович

Текст звернення: Добрий день! Звертаюсь до Вас з питанням такого характеру, я знаходжусь в базі корупціонерів України, підскажіть будь ласка який період людина може знаходитися в даній базі згідно законодавства?

Відповідь: На Ваше питання з Онлайн – приймальні відносно вилучення відомостей про осіб, внесених до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі Реєстр) Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 1.8 Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі Реєстр), затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 11.01.2012 № 28/20341 реєстраторами Реєстру є Міністерство юстиції України, що вносить або вилучає відомості про особу, яку притягнуто до кримінальної, адміністративної та цивільно – правової відповідальності за корупційне правопорушення та головні територіальні управління юстиції – які вносять або вилучають відомості про особу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційне правопорушення.  

Пунктом 2.8 Положення передбачено, що підставою для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, є ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, а також наказ про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення.

Таким чином, відомості щодо особи, внесеної до Реєстру можуть бути вилучені з останнього на підставі документів, передбачених пунктом 2.8 Положення.

Звернення №45 від/12.12.2018/ Сокол Віктор Іванович

Текст звернення: Прошу вас надати мені детальну інформацію про моїх багатодітних батьків що знаходиться в в документо обігу Управління юстиції в Сумській обл.Сокол З.Г.1924р.н./Северин З.Г.1924р.н/дружина гр.Сокол І.Г.1931р.н.чоловік неідентифікований в Сумскій обл.,заяви про зникнення паспорту не писав померлим незначиться на сьгоднішній день паспорт виданий Ковпаківським РОВДм.Суми

Відповідь: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.

В архіві Ковпаківського районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області міститься актовий запис про народження Сокола В. № 881 від 24.06.1959, складений Ковпаківським районним у місті Суми відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, батьком якого значиться Сокол І.Г, вік «Минуло 28 років», матір’ю значиться Сокол З.Г., вік «минуло 35 років».

Одночасно повідомляємо про наявність в архіві Ковпаківського районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області актового запису про шлюб Ваших батьків Сокола І.Г. (зазначено вік «Минуло 25 років») та Северин (після державної реєстрації шлюбу – Сокол) Зої Георгіївни (зазначено вік «Минуло 31 років») № 70 від 26.01.1956, складений Ковпаківським районним у місті Суми відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області.

При цьому інформуємо, що у разі необхідності отримання документа на себе, чи на своїх батьків, Ви (або Ваш представник) можете звернутись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. При собі необхідно мати паспорт  (або паспортний документ).

Звернення №46/57 від/15.01.2019/Сокол Віктор Іванович

Текст звернення: Шановна І.П.Свистун в вашому прямому розпорядженні знаходиться інформація про державну реєстрацію народжених уроженкою м.Суми Северин Зоєю Георгієвною 1924р.народження в медичному закладі по вул.. Дзержинського 7дітей під двома прізвищем /Северин/ і/Сокол/ син СверинС.О.1948р.н донька Северин В.І1952р.н.донька Сокол Т.І.1957р.н.син Сокол К.І.1958р.н.син Сокол В.І.1959р.н.донька Сокол Л.І.1960р.н.синСоколА.І.1962р.н.що підтверджується актами цивільного досвідченими свідоцтвами про народження виданим матері відзначений державною нагродою в 1963р за багатодітність.Наполегливо прошу вас підтвердити особисто факт кровного споріднення нас 7 дітей з біологічною матірьюодночасно доводив вас до відома що донька СеверинВ.І.1952р.н.є біологічною дитиною Сокол Івана Григоровича 1931р.н.чоловіка і дружини Сокол Зої Георгієвни 1924рн.

Відповідь: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.

Родинні стосунки між батьками та дітьми, між братами та сестрами підтверджуються документами про державну реєстрацію актів цивільного стану, а саме: свідоцтвами про державну реєстрацію актів цивільного стану, витягами з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

При цьому повторно інформуємо, що у разі необхідності отримання документа на себе, чи на своїх родичів, Ви (або Ваш представник) можете звернутись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. При собі необхідно мати паспорт (або паспортний документ) та документи, що підтверджують родинні стосунки.                                                          

Одночасно повідомляємо, що для отримання повної, всебічної та об’єктивної консультації рекомендуємо Вам звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який знаходиться за адресою: вул. Троїцька, 17, місто Суми, тел. 66 19 42, 66 19 43.

Звернення №47/58 від/21.01.2019/Чумаков Володимир Миколайович

Текст звернення: Мені потрібне свідоцтво про народження нового зразка. Яким чином я можу його отримати та виконати апостилювання?

Відповідь:Головне територіальне управління юстиції у Сумській області на Ваш запит стосовно надання інформації щодо отримання повторного свідоцтва про народження та проставлення на ньому апостиля повідомляє наступне.

Відповідно до вимог пункту 2 розділу ІV «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.10.2010 № 3307/5), зі змінами, (далі – Правила державної реєстрації), повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

При цьому, відповідно до вимог пункту 4 розділу ІV Правил державної реєстрації повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред'явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта (паспортного документа).

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану також можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень.

Наряду з цим повідомляємо, що відповідно до вимог пункту 1 розділу ІІ «Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 11.11.2015 № 2268/5, (надалі – Порядок проставлення апостиля), проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або надіслання заяви про проставлення апостиля поштовим зв’язком до Міністерства юстиції України чи його територіальних органів.

Відповідно  до  вимог  пункту 3  розділу   ІІ     Порядку проставлення апостиля         для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України документ, що посвідчує його особу, оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку, документ про оплату послуги з проставлення апостиля.  

Наказом Міністерства юстиції України від 18.12.2003  № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставлення апостиля» установлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.). Реквізити для оплати послуг з проставлення апостиля:

ГУК у м.Києві/м.Київ/22012500, Код отримувача (ЄДРПОУ)37993783,

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП),

Код банку(МФО)899998,

Номер рахунку33210879026001,

Код класифікації доходів бюджету22012500.

51, 00 грн..

Документи, подані для проставлення апостиля, розглядаються Міністерством юстиції України у строк від 2 до 20 робочих днів.

Враховуючи вищевикладене, для отримання повторного свідоцтва про народження та проставлення на ньому апостиля, Ви можете звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, незалежно від місця складання актового запису про народження та місця Вашого проживання.

Документи для проставлення апостиля приймаються всіма відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області. З адресами та телефонами відділів державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області Ви можете ознайомитися на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області:

www.sumyjust.gov.ua/drats-departments.

Звернення № 48/60 від/04.02.2019/Самойленко Поліна Сергіївна

Текст звернення: Здравствуйте, я работаю официантом. Так как мне ещё нет 18,я работаю не официально,без трудового договора. Вчера был день зарплаты,и директор мне говорит что у меня недостача. Но эти деньги вернули люди из-за которых была недостача. Снял деньги по полной цене как в меню,а не по закупочной , И говорит это урок,чтобы в будущем такого не было. Что делать в такой ситуации?

Відповідь: Ваше звернення щодо працевлаштування та відшкодування збитків розглянуте Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області, і за результатами розгляду повідомляємо, що відповідно до Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497, головне територіальне управління юстиції розглядає звернення громадян з питань, що належать до його компетенції.

Разом з тим, відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) передбачено, що укладення трудового договору з неповнолітньою особою в письмовій формі є обов’язковим.

Частиною четвертою зазначеної статті передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно статті 21 КЗпП України трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Звертаємо увагу, що згідно зі статтею 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Слід зазначити, що нагляд та контроль за додержанням Кодексу законів про працю України відповідно до Положення про Управління Держпраці у Сумській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 22.06.2017 № 75 у Сумській області здійснює це Управління.

Управління Держпраці у Сумській області розташоване за адресою:

вул. Горького, 28-Б, м. Суми, 40000;

тел: (0542) 22 55 02;

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Правову допомогу Ви також можете отримати у Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою:

вул. Покровська, 9/1, м. Суми 40000;

тел: (0542) 66 51 08, 066 77 13 261, 098 38 06 938;

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Також діє контактний центр системи безоплатної вторинної правової допомоги.

Контактний центр надає правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань у різних галузях права. Консультацію можна отримати за номером телефону 0(800) 213 103 цілодобово щоденно, без вихідних. Територія покриття – вся Україна. Дзвінки безкоштовні у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів.

Звернення №49/61 від/12.02.2019/Маринич

Текст звернення: Добрый день ! Не сталкивалась не когда,расскажите процесс быстрого развода !

Відповідь: Управлінням державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області розглянуто Ваше звернення щодо надання роз’яснення про порядок та строки державної реєстрації розірвання шлюбу, у результаті чого повідомляємо наступне.                    Відповідно до вимог частини 1 статті 106 Сімейного кодексу України та пункту 14 глави 3 розділу ІІІ «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.10.2010 № 3307/5, зі змінами (надалі – Правила державної реєстрації) подружжя, яке не має дітей, має право подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Відповідно до вимог пункту 5 глави 3 розділу ІІІ Правил державної реєстрації, державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться за місцем проживання подружжя або одного з них. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя. Відповідно до вимог частини 1 статті 106 Сімейного кодексу України відділ державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана.При цьому, відповідно до вимог пункту 16 глави 3 розділу ІІІ Правил державної реєстрації якщо один із подружжя через поважну причину не може з'явитись для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з'явитися, повинен бути нотаріально засвідченим.Враховуючи вищевикладене, державна реєстрація розірвання шлюбу здійснюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану після спливу одного місяця від дня подання заяви, якщо вона не була відкликана. Одночасно інформуємо, що відповідно до вимог частини 1 статті 109 Сімейного кодексу України у разі наявності у подружжя спільних неповнолітніх дітей розірвання шлюбу проводиться у судовому порядку.

Звернення №50/62 від/18.02.2019/Биковець Алла Олександрівна

Текст звернення: Доброго дня! В Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна є відомості про накладення арешту на нерухоме майно(квартиру) по постанові прокуратури Сумського району. Чи можу я як дружина та співлавниця квартири отримати відомості з цього питання для надання іх приватному нотаріусу, який здійснив реєстрацію цих дій? Дякую.

Відповідь: На Ваш запит від 18.02.2019, який розглянуто Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області повідомляємо, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулюються Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон), Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 № 1127 та іншими нормативно - правовими актами України.

Відповідно до п. 8 Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інформація з Державного реєстру прав у паперовій формі надається за заявою особи, яка бажає отримати таку інформацію, або уповноваженої нею особи (заявник) шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав, фронт-офісу або нотаріуса. Інформація з Державного реєстру прав містить актуальні на дату та час її надання відомості про зареєстровані речові права, їх обтяження щодо одного об’єкта нерухомого майна, наявні в ньому, а також відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек, які є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, або відомості про відсутність зареєстрованих речових прав, їх обтяжень щодо такого об’єкта нерухомого майна.

Відповідно до ст. 2 Закону заявник – це власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло речове право, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав; орган державної влади, його посадова особа, якими встановлено, змінено або припинено обтяження, особа, в інтересах якої встановлено, змінено або припинено обтяження, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення обтяження речових прав.

Разом з цим, згідно статті 46-1 Закону України «Про нотаріат» нотаріус під час вчинення нотаріальних дій обов’язково використовує відомості єдиних та державних реєстрів шляхом безпосереднього доступу до них. Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва обов’язково використовує також відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру.

Як зазначено Вами у запиті Ви є співвласницею квартири разом із чоловіком. 

Згідно із частинами першою та другою статті 355 Цивільного кодексу України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності. Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Частиною першою статті 368 Цивільного кодексу України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

У зв’язку з вищевикладеним, надання Вам більш детальної інформації можливе у разі пред’явлення підтверджуючих документів, що посвідчують право власності на майно. Ви маєте право звернутися безпосередньо до будь-якого державного реєстратора чи нотаріуса, із наявними у Вас документами, якими будуть прийняті відповідні процесуальні рішення. 

Звернення №51/64 від/06.03.2019/Коливайко З.О.

Текст звернення:Доброго дня! 05.03.2019 зареєстрували шлюб і дітей. Вже ввечері побачили, що в свідоцтвах про народження може прізвище записане невірно. Прізвища я не міняла, а мене записали за прізвищем чоловіка. Шо необхідно зробити в цьому випадку? Дякую.

Відповідь:Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення стосовно надання роз’яснення щодо порядку виправлення помилки в документах про державну реєстрацію актів цивільного стану повідомляє наступне.

З метою повного та об’єктивного розгляду звернення відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області було надіслано запит до Зарічного районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області щодо надання інформації по факту даного звернення.

За інформацією Зарічного районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області 05.03.2019 Ви, разом із Савчуком Ю.В., звернулися до вказаного відділу з питання державної реєстрації шлюбу та державної реєстрації народження дітей. При складанні актових записів про народження дітей та видачі свідоцтв реєстратором була допущена помилка при зазначенні прізвища матері дитини, а саме: зазначено прізвище «Савчук» замість «Коливайко».

09.03.2019 недоліки в документах були усунені та видані повторні свідоцтва про народження з правильними відомостями. Свідоцтва з помилками були вилучені для знищення в установленому законодавством порядку.

Звернення №52/65 від/11.03.2019/Сокол Віктор Іванович

Текст звернення: згідно вимог закону про звернення громадян прошу надати мені ґрунтових відповідь чому ви особисто як керівник управління юстиції в Сумській обл. і ваша підлегла керівник рацс в Сумській обл. не ви знаєте закону України про державну реєстрацію актів цивільного стану в документообігу управління юстиції знаходиться інформація про державну реєстрацію народження дітей в зареєстрованому шлюбі уроженкою м.Суми Северин З.Г.1924р.н/шлюб не прізвище Сокол З.Г.1924р/дружина і і приїздом із села Будище Новгород Сіверського району Чернігівської обл. Сокол І.Г.1931р.н що підтверджується свідоцтвом про шлюб видатному в 1956р. і свідоцтвами про державну реєстрацію народження дітей під двома прізвищем донька СеверинВ.І.1952р.н. донька Сокол Т.І.1957р.н.синСоколК.І.1958р.н.син СоколВ.І.1959р.н.донька Сокол Л.І.1960р.н.син Сокол А.І.1962р.н в яких чітко відображені точну дату народження обох батьків матірСоколЗ.Г.1924р.н. батько Сокол І.Г1931р.н і відмітки у воєнному квитку видатному на ім'я Сокол І.Г.1931р.н. водночас доходу вас до відома що багатодітних батьків батьківської прав ніхто не позбавляє а батько позивач Сивокзової Л.І.за своїм віком Сокол І.Г.1930р.н. що помер в 2008 році не підпадає під коло осіб який в день реєстрації народження дітей подружжям СоколЗ.1924 р.н./СеверинЗ.Г.1924р.н./матір,батько Сокол І.Г.1931р.н. міг би бути батьком спільно народжених подружжям дітей доньки Северин.І.1952р.н,донькиСоколТ.І.1957р.н.сина Сокол К.І.1958р.н.сина Сокол В.І.1959р.н.доньки Сокол Л.І.1960р.н.сина СоколА.І.1962р.н. як і особою яка могла встановити дітей багатодітних батьків при живих батька батько гр. Сивокзової Л.І.1960р.н. гр. Сокол І.Г.1930р.н.померлий в 2008 році теж не підпадає.

Відповідь: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.

На Ваші попередні звернення відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області були вчасно надані обґрунтовані відповіді згідно законодавства України.

Оскільки, із тексту даного звернення неможливо встановити його суть, то для повного та об’єктивного розгляду Вашого звернення та вирішення питання по суті в черговий раз рекомендуємо Вам звернутися з відповідними документами, які стосуються Вашого питання, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який знаходиться за адресою: вул. Троїцька, 17, місто Суми.

Звернення №53/68 від/12.03.2019/Лыкова О.В.

Текст звернення: Добрый день.Подскажите пожалуйста,в какие сроки снимается арест с карточного счета?На данный счет поступали финансы сугубо социальные,на ребенка инвалида детства.Арест на карту был наложен исполнительной службой 19.02.19,узнала об аресте карты я 1 марта,заявление о снятии с ареста написано 4 марта в исполнительной службе,у исполнителя...Счет все еще не разблокирован.Сколько еще ждать,или к кому обратиться?Это единственный доход,который у нас есть,так как я нахожусь по уходу за ребенком инвалидом!

Відповідь: Доброго дня, пані Оксана! На виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області перебуває виконавче провадження про стягнення з Вас коштів. З метою виконання рішення суду на кошти на належному Вам рахунку в АТ Державний ощадний банк України накладено арешт. На підставі Вашої заяви від 04.03.2019, керуючись ст.59 Закону України «Про виконавче провадження», цього ж дня державним виконавцем винесено постанову про зняття арешту з коштів, копію якої направлено до АТ Державний ощадний банк України для виконання. У зв’язку з Вашим зверненням 20.03.2019 копію постанови про зняття арешту з коштів повторно направлено до вищезазначеної банківської установи для виконання.

 

Звернення №54/71 від/19.03.2019/Клименко В.В.

Текст звернення: Добрый день.Подскажите пожалуйста,в какие сроки снимается арест с карточного счета?На данный счет поступали финансы сугубо социальные,на ребенка инвалида детства.Арест на карту был наложен исполнительной службой 19.02.19, узнала об аресте карты я 1 марта,заявление о снятии с ареста написано 4 марта в исполнительной службе,у исполнителя...Счет все еще не разблокирован.Сколько еще ждать,или к кому обратиться?Это единственный доход,который у нас есть,так как я нахожусь по уходу за ребенком инвалидом!

Відповідь: На Ваш запит від 19.03.2019 повідомлямо, що відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про нотаріат» (далі - Закон) оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії, провадиться за домовленістю сторін. Вчинення нотаріальної дії поза приміщенням, що є робочим місцем нотаріуса, може бути здійснене будь-яким нотаріусом відповідного нотаріального округу. Разом з цим, пунктом 2 частини 1 статті 37 Закону встановлено, що у сільських населених пунктах заповіт (крім секретного) може бути посвідчений уповноваженою посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Звернення №55/74 від/21.03.2019/Воробей М.П.

Текст звернення: Добрий день, я прийшов в відділення ЗАГСУ, Суми. О 10.50 щоб подати документи для реечирції новонораженого але не можу знайти нікого взагалі, всі кабінеті замкнені, навіть якогось сторожа нема. В мене запитання де їх можна знайти і за вони отримають кошти з бюджету....

Відповідь: Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області розглянувши Ваше звернення щодо державної реєстрації народження дитини повідомляє наступне.

Працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області в телефонному режимі було з’ясовано, що Ви зверталися з питання державної реєстрації народження дитини до Ковпаківського районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області.

У зв’язку з чим інформуємо, що з 19.03.2019 Ковпаківський районний у місті Суми відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, буд. 75, про що працівниками даного відділу, на вході до приміщення, де раніше знаходився вказаний відділ, розміщено інформацію про його місце знаходження, а також у вказаному приміщенні знаходився працівник Ковпаківського районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який інформував громадян про нове місцезнаходження відділу.

Звернення №56/75 від/21.03.2019/Журавльова Н.М.

Текст звернення: Доброго дня! Я мешканка смт Краснопілля Сумської області. 25.06.2018 року Краснопільський районний суд Сумської області видав мені два виконавчі листи №578/1149/17 про стягнення заборгованості по аліментам та неустойки за невиконання зобов'язання щодо сплати аліментів для пред'явлення до виконання. 26.06.2018 року я звернулася до Краснопільського районного відділу ДВС із заявою на ім'я начальника відділу про прийняття виконавчих листів. На місці мені пояснили, що я маю сплатити авансовий внесок для примусового виконання виконавчого листа ( за кожен окремо), дали реквізити і повідомили, що заяви приймуть після сплати. Я сплати по 2% від кожної суми (квитанції в мене наявні). Заборгованість по аліментам 17558,80 грн.- сплачено мною 351,18 грн. Пеня 6009,31 - сплачено мною 120,19 грн. Я віддала державному виконавцю квитанції, виконавчі листи взяли на виконання. До цього часу вони не виконуються. ніхто примусово з боржника нічого не стягнув.
Проблема з виплатою аліментів в мене тягнеться досить давно, вже скоро доньці буде 14. Я читаю різні статті, де Міністр юстиції Петренко П.Д. дає роз'яснення. В статті що стосувалася виконавчих проваджень було вказано, що авансовий внесок не стягується за виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості зі сплати аліментів, неустойки (пені) зі сплати аліментів. Звернулася на горячу лінію, де юрист пояснила, що Краснопільська ДВС порушила законодавство і порадила звернутися до Вашого управління.
Прошу повернути мені кошти, які я сплатила як авансовий внесок для примусового виконання виконавчого документа (двох) в загальній сумі 471,37 грн. та прискорити виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості та пені по аліментам за виконавчими листами №578/1149/17.
Дякую за порозуміння!

Відповідь: Доброго дня, пані Наталія! По Вашому зверненню проведено ретельно перевірку. По виконавчим провадженням про стягнення аліментів, заборгованості за ними та пені державним виконавцем вжито передбачені чинним законодавством заходи, а саме направлено запити щодо належного боржнику майна, винесені постанови про обмеження боржника у виїзді за кордон, користуванні транспортними засобами, зброєю та полюванні. Крім цього, накладено арешти на кошти та майно боржника та складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 183-1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Наразі проводяться виконавчі дії по перевірці майнового стану за місцем мешкання боржника. Разом з цим, за результатами перевірки на Вашу корить повернуто авансові внески в розмірі 351,18 грн. та 120,19 грн.

Звернення №57/70 від/18.03.2019/Ювченко Н.Є.

Текст звернення: Почему по Шостке не отвечает ни один телефон у виконавчої служби( Снятие ареста не направлено в банку с декабря 2018 года)

Відповідь: Доброго дня, пані Наталія! Повідомляємо Вам, що виконавче провадженню про стягнення з Вас коштів закінчено 22.12.2018, постанову про зняття арешту з коштів цього ж дня направлено до ПАТ КБ ПриватБанк для виконання. На даний час у Шосткинському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області існують технічні проблеми з телефонним зв’язком та інтернетом. Дане питання наразі вирішується. В подальшому в разі виникнення питань, що стосуються діяльності відділу, Ви можете звертатись за телефоном: (05449)7-93-00, (05449) 7-87-92.    

Звернення №58/77 від/21.03.2019/Хоменко О.О.

Текст звернення: Доброго дня, підскажіть будь ласка за номером провадження 56320447, Хоменко Олександр Олександрович 16.04.1959 р., яку суму коштів та на які реквезити оплачувати? Спасибі.

Відповідь: Доброго дня, пане Олександру! Виконавче провадження про стягнення з Вас коштів перебуває на виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області. Загальна сума боргу станом на 28.03.2019 становить 353,60 грн. Вказані кошти Ви можете сплатити на рахунок відділу за наступними реквізитами :

р/р 37310000000622

МФО 820172

код ЄДРПОУ 40211121

банк платника: Державна казначейська служба України м. Київ

При здійсненні оплати у графі «Призначення платежу» просимо вказувати номер виконавчого провадження.

Звернення №59/78 від/22.03.2019/Сокол В.І.

Текст звернення: Згадайте мені будласка уточнені інформацію про моїх багатодітних батьків що народили нас 6 дітей спільних по них обох під двома прізвищем "Северин" і "Сокол" забезпечені житлово площею уроженку м.Суми Северин Щоб Георгієвну 1924р.н./Сокол З.Г.1924р.н дружина /і приїздом із Чернігівської обл. в Сумську обл. Сокол Івана Григоровича 1931р.н. демобілізованого з зі служби в армії згідно приказку міністра оборони в 1955р. за місцем призову в армію Сумським обласним воєнкоматом в актах цивільного стану про народження нас 6 спільних дітей під двома прізвищем "Севери" і "Сокол" засвідчених свідоцтвами про народження зазначеного батьком дітей уроженки м.Суми Северин Зої Георгієвни 1924р.н. в день реєстрації мого народження 11 червня 1959р сина Сокол В.І. майбутній мій батько подавав паспортний документ про належність до громадянства СССР виданий Ковпаківським РОВД м.Суми чи набув громадянство через батьківство лише в 1977р.році про що є відмітки у воєнному квиткувиданому в день призову в армію в 1952році коли громадянська дружина Северин З.Г.1924р.н. була на 7 місяці вагітності від громадянського чоловіка Сокол І.Г 1931р.н

Відповідь: Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне. Оскільки, із тексту Вашого звернення неможливо встановити його суть, то для повного та об’єктивного розгляду звернення та вирішення питання по суті, посимо конкретизувати Ваше запитання.

Звернення №60/80 від/27.03.2019/Кохан В.В.

Текст звернення: 1. Втретє з початку року звертаюся до вас із запитанням щодо ліквідації свідоцтва про державну реєстрацію комунальної газети "Сумщина". Оскільки раніше двічі отримував від вас фактично відписки, прошу повідомити, на якій стадії, станом на сьогодні, виконується законодавство України щодо цього друкованого ЗМІ?
2. Прошу повідомити, які інтернет-сайти в Сумській області, станом на сьогодні, мають юридичний статус інтернет-ЗМІ, тобто які інтернет-ресурси на Сумщині можна офіційно ідентифікувати як ЗМІ.

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє, що відповідно до Наказу Головного територіального управління юстиції у Сумській області № 109/7 від 19.03.2019, свідоцтво про державну реєстрацію газети «Сумщина» визнано недійсним. Відповідно до Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 21 лютого 2006 року № 12/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 23 квітня 2007 року № 194/5) та Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 23 червня 2011 року № 1707/5, державна реєстрація (перереєстрація) друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження здійснюється головними територіальними управліннями юстиції. Також, повідомляємо, що Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та іншими актами законодавства України не передбачена реєстрація засобів масової інформації, які мають статус Інтернет ЗМІ. Відповідно до законодавства, статус Інтернет ЗМІ мають телерадіоорганізації, а також інформаційні агентства.

Звернення №61/81 від/27.03.2019/Коноплянко Т.О.

Текст звернення: Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, для реєстраціїї ГО некомерційної форми, потрібен лише ПРОТОКОЛ установчих зборів засновників громадської організації та СТАТУТ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ? З цими локументами потрібно потім іти до виконавчого комітету
Сумської міської ради на Горького, 21

Відповідь: За результатом розгляду Вашого звернення від 27.03.2019 щодо переліку необхідних документів для створення громадської організації Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне.

Правове регулювання питання створення та державної реєстрації громадських організацій визначається Законом України «Про громадські обєднання» та Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Для державної реєстрації створення громадської організації, відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», необхідно подати наступні документи:

 1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи за формою 1 (надалі – заява), затвердженою наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 № 3268/5 зі змінами.
 2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників про створення юридичної особи.
 3. Відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).
 4. Відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім’я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).
 5. Установчий документ юридичної особи.
 6. Реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах.

Заява підписується заявником – засновником (засновниками) або уповноваженою ними особою – у разі подання документів для державної реєстрації створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи.

Рішення засновників про створення юридичної особи оформлюється у вигляді протоколу та містить відомості, визначені ч. 2 ст. 9 Закону України «Про громадські обєднання», а саме відомості про:

 • дату та місце проведення установчих зборів;
 • осіб, які брали участь в установчих зборах;
 • рішення про утворення громадського об'єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;
 • рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об'єднання;
 • рішення про затвердження статуту громадського об'єднання;
 • рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об'єднання відповідно до затвердженого статуту;
 • рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій.

У протоколі установчих зборів можуть зазначатися відомості і про інші прийняті на цих зборах рішення стосовно утворення громадського об'єднання.

Протокол установчих зборів підписується головуючим та секретарем установчих зборів.

Звертаємо увагу, що невід'ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об'єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах, в якому обов'язково зазначаються наступні відомості щодо фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про громадські обєднання» установчий документ юридичною особи (статут) повинен обов’язково містити відомості про:

 • найменування громадського об'єднання та за наявності - скорочене найменування;
 • мету (цілі) та напрями його діяльності;
 • порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об'єднанні, права та обов'язки його членів (учасників);
 • повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі – керівні органи) громадського об'єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об'єднання, та її заміни (для громадських об'єднань, що не мають статусу юридичної особи);
 • періодичність засідань і процедуру прийняття рішень керівними органами громадського об'єднання, у тому числі шляхом використання засобів зв'язку;
 • порядок звітування керівних органів громадського об'єднання перед його членами (учасниками);
 • порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об'єднання та розгляду скарг;
 • джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об'єднання;
 • порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об'єднання.
 • порядок внесення змін до статуту;
 • порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об'єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску.

Установчий документ, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами.

Вимоги до найменування юридичної особи встановлені ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та Наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки» від 05.03.2012 № 368/5.

Документи для державної реєстрації створення юридичної особи можна подати: особисто до Відділу державної реєстрації ДЗМІ та громадських формувань за адресою м. Суми, вулиця Петропавлівська, 75; поштовим відправленням до Головного територіального управління юстиції у Сумській області за адресою м. Суми, вулиця Герасима Кондратьєва, 28, або через фронт-офіси. Адресу найближчого фронт-офісу ви можете дізнатися на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області (http://www.sumyjust.gov.ua) за посиланням: «Територіальні підрозділи та інші» «Контактні дані створених суб’єктів державної реєстрації» «Контактні дані центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумської області та їх бюро» та «Контактні дані Центрів надання адміністративних послуг Сумської області».

Одночасно повідомляємо, що зразки документів та форми заяв у сфері державної реєстрації Ви можете переглянути на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області (http://www.sumyjust.gov.ua) за посиланням: «Структура» «Управління державної реєстрації» »Відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області» «Зразки документів».

Для отримання консультацій в сфері державної реєстрації громадських формувань Ви можете звертатися безпосередньо до Відділу державної реєстрації ДЗМІ та громадських формувань за адресою м. Суми, вулиця Петропавлівська, 75, або за телефоном 66 – 19 – 40.

Звернення №62/100 від/16.05.2019/Прокопенко С.П.

Текст звернення: Добрий день, підкажіть куди звертатися. Ковпаківський ВДВС м. Суми не відповідає на мої листи. Чекаю вже рік. Я є стягувачем по виконавчому провадженні на аліменти на утримання дитини. Боржник на мою думку ухиляється від сплати в повному обсязі. Державний виконавець не реагує на моє прохання надати розрахунки та заборгованість. Мені треба звертатися до суду мабуть? Як я розумію державний виконавець порушує закон і може бути притягнутий до відповідальності.

Відповідь: Доброго дня, пані Сніжано! Виконавче провадження з виконання рішення суду про стягнення аліментів на Вашу користь перебуває на виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області. На Ваше попереднє звернення щодо направлення довідки про сплату аліментів станом на 01.04.2019 вказаним відділом довідку направлено 04.04.2019 на Вашу адресу. Направляємо Вам копії довідок про сплату аліментів станом на 01.04.2019 та 01.05.2019.

Звернення №63/102 від/17.05.2019/Азаренко А.А.

Текст звернення: Здравствуйте.! 22.06.2017р. В 21:32
На посту :ДАИ ДПС " Глухов"
У меня арестовали ТЗ Шевроле Корсика, Гос.номер АА8793НР.
Теперь я узнал что мой ТЗ эвакуировано в г.Сумы как мне сообщили на посту дпс Глухова.
Вопрос:1.Могу ли я узнать:Где на даный момент находиться мой автомобиль?Будет ли он выставлен на аукцион? Когда?Кто исполнитель?Как мне вернуть авто?

Відповідь:Доброго дня, пане Олександре! Перевіркою відомостей Автоматизованої системи виконавчих проваджень встановлено, що станом на 24.05.2019 виконавчих документів, по яким ви є боржником, на виконанні територіальних відділів державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області не зареєстровано та не перебуває,  тому надати інформацію щодо підстав затримки та постановки на штраф майданчик зазначеного у Вашому запиті транспортного засобу немає можливості.

Звернення № 64/101 від 17.05.2019 /Бондаренко А.В.

Текст звернення:Здравствуйте, я проживаю в г. Харьков. Мне нужно отослать исполнительный лист в исполнительную службу по месту проживания бывшего мужа. Подскажите пожалуйста адрес исполнительный службы г. Ахтырка вул. Василя Симона 62

Відповідь: Доброго дня, пані Ганно! На Ваш запит повідомляємо адресу Охтирського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області: 42704, Сумська область, м. Охтирка, вул. Снайпера, 3 (05446) 2-42-71, 2-43-82 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звернення № 65/105 від 31.05.2019 /Бондарєв М.М.

Текст звернення:Добрий день! Мною Бондарєвим М.М., як представником Бондарєвої Г.В. (довіреність ННТ  18.02.2019р.) було подано ЗАЯВУ про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) від 22.05.2019 (час16:10: 04) за номером заяви , а саме щодо реєстрації нерухомого майна - житлового будинку за адресою с.,Сумського району, Сумської області.

Заяву було подано мною особисто в паперовому вигляді до державного реєстратора Степанівська селищна рада Сумського району. Звернувшись до реєстратора повторно у зазначений термін через 5 робочих днів у видачі ВИТЯГУ з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності мені було ВІДМОВЛЕНО!
Причиною тому була неможливість ДОСТУПУ реєстратора до Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно. Як з’ясувалося пізніше згідно публічної інформації на офіційному веб-сайті Міністерства Юстиції а саме в розділі “Список державних реєстраторів та нотаріусів,яким тимчасово обмежено або анульовано доступ до державних реєстрів”, державному реєстратору який приймав мою заяву  за пунктом 232 цього списку було ТИМЧАСОВО ЗАБЛОКОВАНО ДОСТУП до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно на 3 (ТРИ) МІСЯЦІ згідно наказу 1553/5 від 22.05.2019р.
Виходячі з вищевикладеного ПРОШУ:
- роз’язнити мені подальші дії стосовно моєї заяви,оскільки на мій запит на офіційному веб-сайті Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо стану розгляду заяви – ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ про державну реєстрацію;
- доводжу до вашого відома, що за місцем реєстраціі зазначеного в заяві нерухомого майна, а саме в структурі відділу “ЦНАП” Сумської райдержадміністраціі Сумського області на посаді Державного реєстратора на даний час НІКОГО НЕМАЄ,тому у разі винесення відповідного НАКАЗУ,щодо передачі моєї справи для виконання іншому державному реєстратору за місцем реєстраціі майна,зареєструвати нерухоме майно буде НЕМОЖЛИВО!Прошу мати це на увазі і призначити реєстратора з ЦНАП у м.Суми якщо це буде можливо;
- термін розгляду заяви значно затягується,що унеможливлює моє право на повноцінне використання мого особистого майна (був укладений попередній договір з третьою стороною щодо подальшого продажу цього майна з чітко визначеними термінами і відповідальністю сторін у разі їх невиконання)
- повідомити мене у зручний для Вас спосіб щодо розгляду моєї заяви. Дякую за порозуміння! СЛАВА УКРАЇНІ!

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області за результатами розгляду Вашого листа, отриманого через сайт ГТУЮ у Сумській області 30.05.2019 щодо надання роз’яснення з приводу нерозглянутої заяви державним реєстратором Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, повідомляє наступне.

Згідно вимогам абз. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень тау спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження Головного територіального управління юстиції у Сумській області як територіального органу Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначені статтею 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) і додатково закріплені у Положенні про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5 (зі змінами). При цьому, необхідно зазначити, що відповідно до вимог пункту 9 і частини першої статті 7 Закону, надання узагальнених роз’яснень щодо застосування законодавства з питань державної реєстрації прав входить до повноважень Міністерства юстиції України.

Водночас, відповідно до абзацу п’ятого частини сьомої статті 37 у разі прийняття рішення про тимчасове блокування, анулювання доступу державному реєстратору до Державного реєстру прав, або у разі скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб’єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного державного реєстратора, акредитованого суб’єкта державної реєстрації прав.

На сьогодні, органом зберігання реєстраційних справ у паперовій формі відносно нерухомого майна, розташованого на території Сумського району є Сумська районна державна адміністрація Сумської області, відповідно до абзацу шостого пункту 1 частини першої статті 9 Закону.

Згідно наказу Міністерства юстиції України від 22.05.2019 № 1553/5, тимчасово заблоковано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державному реєстратору Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області Моісеєнко І.В., у зв’язку з чим заяви які перебували на розгляді у відповідного державного реєстратора та залишилися не розглянутими, в тому числі заява № 34184295 від 22.05.2019, передано на розгляд відповідним суб’єктам державної реєстрації, що забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, а саме Сумській районній державній адміністрації Сумської області.

Додатково повідомляємо, що прикінцевими та перехідними положеннями Законів України від 26.11.2015 № 834-УІІІ «Про внесення змін до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що територіальні органи Міністерства юстиції України, з 01.05.2016 припинили надання послуг у вищезазначеній сфері державної реєстрації на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

На підставі вищевикладеного, Сумська районна державна адміністрація Сумської області - як суб’єкт державної реєстрації у сфері державної реєстрації, має вирішити питання щодо здійснення своїх повноважень з розгляду заяви від 22.05.2019 за № 34184295.

Звернення № 66/106 від 03.06.2019 /Здунюк А.Б..

Текст звернення:Доброго дня. Допоможіть будь-ласка зберегти єдиний в Сумській області цукровий завод, який знаходиться в смт. Миколаївка Миколаївської громади Сумської області. Почалась повна ліквідація заводу. Всі жителі Микоївки дуже хочуть зберегти завод і працювати в своєму рідному селі!!!!! Зе!!!

Відповідь: Ваше звернення стосовно надання роз’яснення щодо можливості збереженню цукрового заводу, який знаходиться у смт. Миколаївка Миколаївської громади Сумської області розглянуто Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області.

За результатами розгляду повідомляємо, що згідно з Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 за № 1707/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497, Головне територіальне управління юстиції у Сумській області розглядає звернення громадян з питань, що належать до його компетенції, в тому числі пов’язаних з роботою підвідомчих органів та установ юстиції.

Питання управління приватними підприємствами до компетенції головного територіального управління юстиції не належить.

Статтею 97 Цивільного кодексу України передбачено, що управління товариством здійснюють його органи. Органами управління товариством є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом.

Разом з тим, відповідно до статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується:

1) за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами;

2) за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, за позовом учасника юридичної особи або відповідного органу державної влади;

3) за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи в інших випадках,

Звертаємо Вашу увагу, що з липня 2015 року в Україні створені і працюють центри з надання безоплатної правової допомоги, де кваліфіковані поради надають досвідчені адвокати.

Для отримання правової допомоги, в тому числі з питань ліквідації цукрового заводу, Ви можете звернутись:

до Білопільського бюро правової допомоги за адресою:

м. Білопілля, вул. Соборна, 53;

телефон: (05443) 9-10-87;

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;

до Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Суми, вул. Покровська, 9/1; телефон: (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38; електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Звернення №67/107 від/05.06.2019/Деменко О.І.

Текст звернення: виконавча служба заблокувала банковські рахунки.по какой причине? инн 2879005038

Відповідь: Доброго дня, пане Олександре! Повідомляємо Вам, що на виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області перебувало виконавче провадження № 59050724 з примусового виконання вимоги № ф-8614-54 у від 29.11.2018, виданої Державною фіскальною службою у Сумській області, про стягнення з Вас заборгованості у розмірі 3167,94 грн. 

У зв’язку зі сплатою Вами заборгованості, виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій, керуючись п.9 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», 13.06.2019 державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, в якій зазначено про зняття арешту з коштів, копії постанови направлено до банківських установ.

 

Звернення №68/114 від/25.06.2019/Шаповал С.В.

Текст звернення: Здраствуйте сколько стоит поминять свидетильство о рождение ребенка 

Відповідь:Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.

Відповідно до вимог пункту 4 розділу IV «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.10.2010 № 3307/5), зі змінами, повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред'явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта (паспортного документа).

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень.

Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

Одночасно повідомляємо, що статтею 2-3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 № 7-93, зі змінами, визначено, що за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану справляється державне мито у розмірі 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,51 грн.).

Враховуючи вищевикладене, для отримання повторного свідоцтва про народження дитини, Ви можете звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. При собі мати паспорт (або паспортний документ).

 

Звернення №69/115 від/25.06.2019/Чала Ю.М..

Текст звернення: Добрий день, підскажіть будь-ласка,я подавала документи про зміну прізвища мого сина із визнанням батьківства 15 травня 2019 р. Мені цікаво, чи воно вже зроблене. Нам потрібно для оформлення допомоги м. Суми батько Кравцов О.Г.

Відповідь: На Ваше звернення щодо оформлення свідоцтва про народження після внесення змін у зв’язку з визнанням батьківства Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє, що за інформацією Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області 28.05.2019 до останнього з Ковпаківського районного у місті Суми відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області надійшло свідоцтво про народження після внесення змін на Кравцова В.О., про що повідомлено заявника. Проте, станом на 01.07.2019, гр. Кравцов О.Г. не звертався за отриманням даного свідоцтва.

Враховуючи вищевикладене, для отримання зазначеного документа гр. Кравцову О.Г. необхідно звернутися до Сумського міського відділу державне і реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, за адресою: вул. Петропавлівська, 75, місто Суми.

Звернення №70/116 від/27.06.2019/Клюшник Александр.

Текст звернення: Добрый день! Исполнительная служба министерства Юстиции (Тростянецкое отделение) открыла и ведет относительно меня дело.(вп 58284007) Суть дела в следующем. Я являюсь ФОП. Сдаю соответствующие отчеты в налоговую. При сдаче отчетов за 2018 год выявилось недоимка уплате налогов в размере 21000гр.Как она возникла. Гораздо ранее (до отчетного периода за 2018 год) уплаченные мною средства (более 14000 гр) попали не на тот счет Налоговой службы. Естественно по нужному счету уже была неуплата.К указанной сумме 14000 гр прибавилась сумма 7000гр, которые нужно было платить за 2018г. Перед тем, как заплатить 7000гр я в неоднократно общался с работниками налоговой службы как г.Тростянец так и г.Охтырка с целью возврата 14000гр на нужный счет. В конце концов эти деньги были переведены (14000гр) я доплатил еще 7000гр и недоимка была погашена. Пока все эти дела с переводом 14000 на нужный счет тянулись, налоговая служба насчитала на меня дважды штрафы -540гр и 170гр. Я их заплатил. После окончательного погашения задолженности я (21000гр) и уплаты указанных штрафов я посчитал, что дело закрыто и можно спокойно продолжать работать. Более того я уже сделал достаточные выплаты по налогам за 2019 год. Однако оказалось, что дело еще не закрыто. Исполнительная служба заблокировала мою карточку ПриватБанка с 2000гр на ней во второй половине мая 2019г. Я пришел в исполнительную службу, объяснил им ситуацию, принес все необходимые квитанции об оплате. После этого оказалось, что я должен еще заплатить более 500гр на счет, определенный исполнительной службой. Объясните мне пожалуйста, правильно ли взымаются с меня эти деньги 500гр и должен ли я что-либо платить, учитывая вышеизложенное? Если нужны какие-либо подтверждающие документы- пожалуйста сообщите.Я их вышлю.С уважением А.Клюшник.

Відповідь: Ваше звернення, отримано Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області та розглянуто.За результатами розгляду повідомляємо, що з 05.02.2019 на виконанні в Тростянецькому районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області перебуває виконавче провадження, з примусового виконання вимоги про сплату боргу ( недоїмки) № Ф-373-51У, виданої Об. 11.2018 Головним управлінням державної фіскальної служби у Сумській області, про стягнення з Вас  на користь держави заборгованості в розмірі 21 026,73 грн., про що на Вашу адресу направлено постанову про відкриття виконавчого провадження із зазначенням стягнення виконавчого збору та постанову про стягнення виконавчого збору відповідно до ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» в розмірі 10 % від суми заборгованості за виконавчим документом. Державним виконавцем 21.02.2019, 02.05.2019, в порядку ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови про арешт майна та коштів, копії яких надіслано Вам для відома та до виконання до фінансових установ. Відомості щодо оскарження Вами зазначених постанов до відділу не надходили. Разом з цим, 03.06.2019 державним виконавцем відповідно до вимог ст. 42 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про стягнення з Вас витрат виконавчого провадження в розмірі 212,00 грн. Цього ж дня, до відділу надійшла інформація Головного управління державної фіскальної служби у Сумській області щодо погашення Вами заборгованості за вищезазначеним виконавчим документом. 

Після сплати Вами виконавчого збору в розмірі 2 102,67 грн. та витрат виконавчого провадження в розмірі 212,00 грн., державним виконавцем будуть вжиті заходи щодо зняття арештів з Вашого майна та коштів. Одночасно роз’яснюємо, що відповідно до ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно у судовому порядку. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ. У зв’язку з викладеним, в подальшому з питань виконання даного рішення суду Ви можете звертатись безпосередньо до Тростянецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області за адресою; 42600, Сумська обл., м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 55.

Звернення №71/118 від/01.07.2019/Єфімов О.М.

Текст звернення: Моя мате Єфімова О.О. 1936 р.н. є дитиною війни. Вона подавала документи на компенсацію. Суд прийняв рішення компенсацію виплатити. Пенсійний фонд сказав нема коштів і подав до апеляційного суду. Апеляційний суд прийняв рішення виплатити компенсацію. Потім від Вас прийшов лист про помилку в рішенні суду і про потребу її виправити. Відповідні документи з заявою ми відправили Вам. Вже пройшов рік , а про виплату компенсації ні слуху ні духу. Скажіть будь ласка, що робити збирати документи знову, чи до кого звертатись до Господа Бога чи до Президента України???

Відповідь: Ваше звернення, стосовно виконання рішення суду щодо виплати коштів на користь Єфімової О.О., отримано Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області та розглянуто. З 23.09.2014 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440, якою затверджений порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою. Зазначений Порядок обумовлює механізм погашення заборгованості по рішенням судів, при цьому погашення заборгованості по рішенням судів здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.Відповідно до п. З зазначеного вище Порядку рішення суду подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості. Таким чином, на управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області покладено обов’язок по обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області отримано заяву Єфімової О.О. стосовно внесення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, рішення Тростянецького районного суду Сумської області по справі К& 2-1136/2010, виданої 18.08.2010, стосовно виплати коштів на користь Єфімової О.О. Вищезазначене рішення суду внесено до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, про що на адресу Єфімової О.О. направлено відповідне повідомлення (№ 54308014). В ході роботи з документами виявлено помилку в рішенні суду, а саме: в постанові Апеляційного суду Сумської області від 06.11.2012 по справі № 2-1136/10 допущено помилку в описовій та резолютивній частинах в періоді нарахувань, про що на адресу Єфіменко О.О. 10.08.2018 за вих. № 7027/02 направлено відповідного листа разом з оригіналом вказаного рішення суду щодо виправлення вказаних недоліків. Враховуючи вищевикладене, Вам необхідно звернутись до Сумського апеляційного суду ( 40003, м, Суми, вул. Г. Кондратьева, 28) з заявою про виправлення описки в вищезазначеній постанові. Після отримання ухвали про виправлення описки, яка набрала законної сили ( для отримання цієї ухвали Вам необхідно звернутись до Тростянецького районного суду Сумської області ( м. Тростянець, вул. Миру, 9) для її завірення). Вам необхідно надіслати до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області (40003, м. Суми, вул. Г, Кондратьева, 28) рішення Тростянецького районного суду Сумської області по справі № 2-1136/2010, від 18.08.2010 та постанову Апеляційного суду Сумської області від 06.11.2012 по справі № 2-1136/10 та ухвалу про виправлення описки, після чого вищевказане рішення суду у встановленому законодавством порядку буде передано до Головного управління державної казначейської служби України у Сумській області, для подальшої виплати коштів.

Звернення №72/121 від/17.07.2019/Лабузова І.В.

Текст звернення: Я з мiста Глухiв. Вже майже рiк не отримую алiментiв. Зверталася до мiсцевих органiв виконавчоi влади, до полiцii , але все марно. Допоможiть менi.

Відповідь: Доброго дня! Шановна Ірина Вячеславівна, повідомляємо Вам, що на примусовому виконанні в Глухівському міськрайонному відділі ДВС Головного територіального управління юстиції у Сумській області перебуває виконавче провадження № 42346410 щодо стягнення з Кривопишина Юрія Олексійовича на Вашу користь аліментів. По вказаному виконавчому провадженю провадженню до боржника застосовано всі можливі заходи примусу: винесено обмежувальні постанови (у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортним засобом, у праві полювання та у праві користування зброєю), накладено арешт на майно боржника та винесено постанову про арешт коштів боржника. Виконання ускладнюється тим, що боржник ніде не працює, доходи та відкриті рахунки відсутні. За боржником зареєстроване нерухоме майно, однак сума заборгованості не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, що унеможливлює звернення стягнення на єдине житло боржника. Крім того, державним виконавцем вжито заходів щодо оголошення боржника в розшук, на даний час тривають не відкладні дії, пов’язані з розшуком та виявленням боржника. Розшук боржника - фізичної особи здійснюється органами Національної поліції України. Дане провадження залишено на контролі. Разом з цим роз’яснюємо Вам право на звернення до органів соціального захисту населення з заявою щодо надання тимчасової допомоги малозабезпеченим сім’ям. В подальшому з питань примусового виконання рішення суду, рекомендуємо Вам звертатись безпосередньо до Глухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, за адресою: м. Глухів, вул. Шевченка, 10, 41440. тел. (05444) 2-42,58, 2-33-54.

Звернення №73/122 від/18.07.2019/Троян Руслан

Текст звернення: Добрый день. Подскажите пожалуйста какова на данный момент процедура подачи заявления для бракосочетания с гражданином  Польши? И можно ли как то воспользоваться услугой шлюб за добу? И сколько времени это занимает?

Відповідь: На Ваш запит відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне.

Відповідно до п. 4 розділу 2 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000, зі змінами, іноземці та особи без громадянства для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред'явити паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, а також: документи, що посвідчують припинення попереднього шлюбу, у разі його наявності.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день отримання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України.

Заяву на державну реєстрацію шлюбу можна подати в рамках пілотного проекту Міністерства юстиції України "шлюб за добу", що діє в містах: Суми, Тростянець, Ромни, Шостка. Адреси та телефони організаторів пілотного проекту «шлюб за добу» Ви можете знайти на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області.

Державна реєстрація шлюбу в рамках пілотного проекту «шлюб за добу» проводиться після отримання відповіді з Державної міграційної служби про законність перебування іноземного громадянина на території України

Звернення №74/125 від/23.07.2019/Канурный М.А.

Текст звернення: У меня арестовали счета за штраф ,штраф я оплатил уже две недели назад щета так и остались арестованы я нахожусь в АТО и немогу приехать к вам мне нужен ответ когда вы снимете арест с моего щета потому что дома жена и трое детей которым я немогу перечислить деньги да же на хлеб 

Відповідь: Доброго дня! Шановний Максим Олександрович, повідомляємо Вам, що на примусовому виконанні в Сумському районному відділі ДВС Головного територіального управління юстиції у Сумській області перебувають виконавчі провадження №59180654 та №59181020 про стягнення з Вас заборгованості на користь держави.  Вимоги  вказаних виконавчих документів Вами не виконано, заборгованість не сплачено, в зв'язку з чим, на даний час, підстави для зняття арештів з Ваших рахунків відсутні. Рекомендуємо Вам звернутись безпосередньо до Сумського районного відділу держаної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, за адресою: вул. Герасима Кондратьєва, 146/1, м. Суми, Сумська область, 40002. (0542) 66-19-03, 66-19-04, для вирішення питання щодо виконання боргових зобов’язань.

Звернення №75/126 від/23.07.2019/Вікторія V

Текст звернення: Здравствуйте. Возможно ли перенести дату бракосочетания на неделю вперед. С 14 сентября на 21? 

Відповідь:На Ваш запит відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне. Відповідно до п. 11 розділу 2 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000, зі змінами, якщо наречені не можуть з'явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день, про що робиться відповідна відмітка на заяві про державну реєстрацію шлюбу та в журналі обліку заяв про шлюб. У разі, якщо наречені не з'явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.Для перенесення дати державної реєстрації шлюбу з 14.09.2019 на 21.09.2019 Вам разом із нареченим необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в якому Ви подавали заяву про реєстрацію шлюбу із заявою на перенесення дати реєстрації шлюбу.

Звернення №76/130 від/26.07.2019/Олег Бариленко

Текст звернення: Доброго дня. Згідно виконавчого листа №592/8951/18 від 13.02.2019 відкрито виконавче провадження 58376522 про стягнення заборгованості по заробітній платі на мою користь у сумі 147361 гривень. 25.07.2019 року я одержав переказ на суму 86302,48 гривень. Поясніть, будь ласка, решта суми буде переведена пізніше, чи має місце помилка? З повагою, Бариленко Олег 

Відповідь:Доброго дня! Виконавче провадження про стягнення заборгованості по заробітній платі на Вашу користь перебуває на виконанні у відділі примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Сумській області. Кошти, які Ви отримали — це часткове погашення боргу, яке відбулося за рахунок реалізації арештованого майна боржника. Залишок боргу буде Вам перераховано при наступному надходженні коштів.

Звернення №77/131 від/26.07.2019/Дурицька Є.С.

Текст звернення: Гончаренко Т.Г. (пров. Барвінковий, 7) побудував з порушенням правил державних будівельних норм гараж і без дозволу сусідів (були відсутні) на межі садиб на відстані 4м від вікон сусіднього будинку. Атмосферні опади із покрівлі спадають на територію суміжної ділянки. Передня частина гаража, якщо основа просяде, загрожує зруйнувати водопровідний колодязь, призначений для двох садиб. - Згідно ДБН України нормативна відстань від входів та інших отворів гаража до вікон сусідніх житлових будинків повинна бути не менше 10 м. Для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни повинна становити не менше 1 м. Дозвільних документів на будівництво у власника гаража немає, про що свідчить довідка Інспекції державного архітектурного і будівельного контролю у Сумській області від 04.06.2015р №7/18-2160. 

З цього питання я зверталася в різні компетентні органи. Всі вони радять для вирішення конфлікту звернутися до суду. Скориставшись порадою два рази зверталася до суду і отримала відмови від судді Литовченко О.В. У обох відмовах вказувалися різні причини. Ось деякі з них. - Не надання достатніх доказів, що спір до цих пір існує, не оплачений судовий збір. При подачі заяви були забрані оригінали і копії всіх документів: квитанції про оплату судового збору, доказові документи. На прохання повернути оригінали помічником судді було відмовлено. Хоча в постанові від 16.04.2004 N 7 пленуму Верховного суду «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» ч.6 говориться, що «Спори щодо додержання правил добросусідства-обов'язку власників і землекористувачів обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо), - розглядаються судами відповідно до
статей 103-109 ЗК ( 2768-14 ) і в тому разі, коли вони попередньо
не розглядалися відповідним органом місцевого самоврядування чи
органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів,,,».
Прошу Вас надати мені компетентну відповідь з цього питання. Дублікати заяв і список доказових документів додаються.

Відповідь:  Повідомляємо, що згідно з Положенням про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497, Головне територіальне управління юстиції у Сумській області розглядає звернення громадян з питань, що належать до його компетенції, пов’язаних з роботою підвідомчих органів та установ юстиції.

Разом з тим, стаття 55 Конституції України передбачає, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Спірні правовідносини можуть бути врегульовані шляхом переговорів або у судовому порядку.

Відповідно до ч.1 статті 13 ЦПК суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Для отримання безоплатної правової допомоги ви можете звернутись до Сумського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги, де досвідчені адвокати надають кваліфіковану юридичну допомогу:

за адресою: м. Суми, вул. Покровська, 9/1;

         телефон: (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38;

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Також діє контактний центр системи безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.

Контактний центр надає правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань у різних галузях права. Консультацію можна отримати за номером телефону 0(800) 213-103 з 07-00 до 21-00 щоденно, без вихідних. Територія покриття – вся Україна. Дзвінки безкоштовні у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів.

Окремо повідомляємо, що цей лист має лише роз’яснювальний, інформаційний зміст і не встановлює правових норм, а тому не носить обов’язковий характер.

 повідомляємо Вам, що відповідно до ч.1, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. В порядку ч.1, ст. 16 Закону України «Про виконавче провадження» сторони можуть реалізувати свої права і обов’язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників. Особиста участь фізичної особи у виконавчому провадженні не позбавляє її права мати представника, крім випадку, коли боржник згідно з рішенням зобов’язаний вчинити певні дії особисто.Повноваження представника мають бути підтверджені довіреністю, виданою і оформленою відповідно до вимог закону.

Як вбачається з Вашого звернення, Ваші повноваження, як представника будь-якої із сторін даного виконавчого провадження, зокрема, боржника, належним чином не підтверджені. Крім цього, не можливо ідентифікувати на підставі якого виконавчого документа відкрите виконавче провадження про стягнення з Вашого сина заборгованості, в зв’язку з чим надати необхідну Вам інформацію немає можливості.

Одночасно з цим, повідомляємо, що Законом України «Про виконавче провадження» не передбачено терміну реструктуризації заборгованості по відкритому виконавчому провадженню. Однак статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням. Крім того, частиною другої вказаної статті регламентовано, що за заявою стягувача виконавець може відстрочити або розстрочити виконання рішення (крім судового рішення), за наявності обставин, передбачених частиною першою цієї статті, про що виносить відповідну постанову.

Звернення №78/132 від/29.07.2019/Супрун Т.Ф.

Текст звернення: Доброго дня. Відкрито виконавче провадження, боржник знаходиться за кордонами України. Може мати оформити реструктуризацію заборгованості, якщо так які документи для цього потрібні. Дякую за відповідь.

Відповідь: повідомляємо Вам, що відповідно до ч.1, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. В порядку ч.1, ст. 16 Закону України «Про виконавче провадження» сторони можуть реалізувати свої права і обов’язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників. Особиста участь фізичної особи у виконавчому провадженні не позбавляє її права мати представника, крім випадку, коли боржник згідно з рішенням зобов’язаний вчинити певні дії особисто. Повноваження представника мають бути підтверджені довіреністю, виданою і оформленою відповідно до вимог закону. Як вбачається з Вашого звернення, Ваші повноваження, як представника будь-якої із сторін даного виконавчого провадження, зокрема, боржника,  належним чином не підтверджені. Крім цього, не можливо ідентифікувати на підставі якого виконавчого документа відкрите виконавче провадження про стягнення з Вашого сина заборгованості, в зв’язку з чим  надати необхідну Вам інформацію немає можливості. Одночасно з цим, повідомляємо, що Законом України «Про виконавче провадження» не передбачено терміну реструктуризації заборгованості по відкритому виконавчому провадженню. Однак статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням. Крім того, частиною другої вказаної статті регламентовано, що за заявою стягувача виконавець може відстрочити або розстрочити виконання рішення (крім судового рішення), за наявності обставин, передбачених частиною першою цієї статті, про що виносить відповідну постанову.

Звернення №79/133 від/29.07.2019/Супрун Т.Ф.

Текст звернення: Одержано постанову, про арешт коштів боржника. Якщо сплачувати борг частинами, чи призупиняються подальші дії виконавчої служби на арешт рухомого та нерухомого майна боржника. Стягувач-ДФС у Сумській області. Щиро дякую за відповідь.

Відповідь: Ваше звернення отримано Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області та розглянуто.

За результатами розгляду повідомляємо, що статтею 18 Закону України «Проо виконавче провадження»  встановлено, що виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Крім того, виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку.

У відповідності до ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

Разом з цим, роз’яснюємо, що згідно п. 6 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки виконання рішення.

На підставі вище викладеного повідомляємо, що при частковій сплаті боргу за виконавчим документом, у разі відсутності рішення суду про відстрочку виконання рішення, у державного виконавця відсутні правові підстави щодо не застосування заходів примусового характеру згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Згідно ст.19 Закону України «Про виконавче провадження» сторони виконавчого провадження  мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.

Звернення №80/135 від/31.07.2019/Берко Р.Г.

Текст звернення: Чи можете ви поставити апостиль на документи: свідоцтво про народження та розлучення? Якщо так, то як це зробити? Щиро дякую за відгук.

Відповідь: На Ваш запит відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне. Відповідно до п. 4 розділу ІІ «Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2015 № 2268/5, зі змінами, для проставлення апостиля подаються окремі заяви для кожного виду документів, виданих органами юстиції, судами або оформлених нотаріусами України. При цьому повідомляємо, що для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України документ, що посвідчує його особу, оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку. Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вартість проставлення апостиля становить – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).  Враховуючи вищевикладене, для проставлення апостиля на свідоцтві про народження та свідоцтві про розірвання шлюбу, Вам необхідно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану із оригіналами вищевказаних документів, та документом що посвідчує особу. Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк  до 2 робочих днів.

Звернення №81/138 від/06.08.2019/Водотика В.В.

Текст звернення: Мені необхідно знати ,чи була зареестрована первинна організація Партія свободи по Кряснопільському району Сумської області. Дякую

Відповідь:Головне територіальне управління юстиції за результатом розгляду запиту про надання інформації щодо реєстрації у Краснопільському районі Сумської області первинної організації Партії свободи, повідомляє наступне. Відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Політична партія «ПАРТІЯ СВОБОДИ» була зареєстрована 29.12.2004 та 18.06.2010 змінила своє найменування на Політична партія «СИЛА І ЧЕСТЬ».Відповідно до відомостей з Єдиного реєстру громадських формувань/Реєстру політичних партій, станом на 08.08.2019 у Краснопільському районі Сумської області зареєстровано одне структурне утворення Політичної партія «СИЛА І ЧЕСТЬ», яке має найменування: Краснопільська районна організація Партії Свободи. Інших структурних утворень Політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» по Краснопільському району Сумської області не зареєстровано. Додатково повідомляємо, що Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області здійснюється робота по висвітленню інформації про структурні утворення політичних партій, які зареєстровані на території Сумської області, яка оновлюється щомісячно, станом на перше число кожного місяця. Актуальна інформація щодо місцевих (обласних, районних, міських, районних у місті) організацій політичних партій, зареєстрованих в Сумській області, станом на 01.08.2019 розміщена на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області за посиланням: http://sumyiust.gov.ua/perelikv-hromadskYkh-formuvan-ta-inshykh-iurydychnykh-osib.

Звернення №82/140 від/09.08.2019/Бритоусова С.С.

Текст звернення: Добрый день! Подскажите,пожалуйста,могу ли я на основании доверенности внесённой в единый реестр доверенностей,получить свiдоцтво про розiрвання шлюбу за человека,который в данный момент отбывает наказание в исправительной колонии? И могут ли мне его выдать на руки? Заранее благодарю Вас. 

Відповідь:На Ваше звернення Головне територіальне управління юстиції у Сумській області повідомляє наступне. Відповідно до абзацу 3 п. 21 глави 3 розділу ІІІ «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000, зі мінами, (надалі – Правила), державна реєстрація розірвання шлюбу може бути проведена відділом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, або прирівняною до нотаріально засвідченої, якщо актовий запис про розірвання шлюбу вже складено за заявою другого з подружжя на підставі рішення суду про розірвання шлюбу або на підставі вироку суду про засудження одного з подружжя до позбавлення волі на строк не менш як три роки до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", у разі якщо така особа не може з поважної причини особисто з'явитися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Державної реєстрації розірвання шлюбу на підставі рішення суду, постановленого до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", проводиться за письмовою заявою про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду , яка подається подружжям або одним з них, по пред'явленні копії рішення суду (витягу з рішення суду) про розірвання шлюбу, що набрало законної сили, а також паспорта або паспортного документа, квитанції про сплату встановленої судом суми державного мита. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який одержав документи про розірвання шлюбу, зобов’язаний у триденний строк доповнити актовий запис про розірвання шлюбу і надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника для вручення, зазначивши в ньому ту саму дату державної реєстрації розірвання шлюбу, що й першому з подружжя. Наряду з цим, зазначаємо, що відповідно до абзацу 7 п. 4 розділу ІУ Правил, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень. При цьому інформуємо, що у разі необхідності отримання повторного свідоцтва про розірвання шлюбу, Ви можете звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області із довіреністю від особи, на яку складено актовий запис та отримати вищевказаний документ. Отримати більш детальну консультацію Ви можете за телефоном гарячої лінії (0542) 66-19-42.

Звернення №83/141 від/12.08.2019/Козінова А.С.

Текст звернення: Добрий день. Будь ласка вишліть зразок заяви щоб ми могли вислати вам копію виконавчого листа

Відповідь: Повідомляємо Вам, що після того як рішення суду чи іншого органу (посадової особи) вступило в законну силу, стягувач, тобто особа на користь чи в інтересах якої винесено рішення, або його представник, повинні самостійно отримати виконавчий документ в суді чи іншому органі, який розглядав справу. Після цього оригінал виконавчого листа та заява про примусове виконання пред'являється до відповідного органу державної виконавчої служби за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходження його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу. Виконання рішення, яке зобов'язує боржника вчинити певні дії, здійснюється виконавцем за місцем здійснення таких дій. Державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

У випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів може бути самостійно надісланий стягувачем безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю, фізичній особі, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи. Одночасно з виконавчим документом стягувач подає заяву, в якій зазначаються:

1) реквізити банківського рахунка, на який слід перераховувати кошти;

2) прізвище, ім’я, по батькові стягувача, реквізити документа, що посвідчує його особу.

У разі наявності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів або заперечення її розміру боржником стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи - підприємці та фізичні особи за заявою стягувача зобов’язані здійснювати відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника у розмірі, визначеному виконавчим документом, з урахуванням положень статті 70  Закону України «Про виконавче провадження».

Звернення №84/142 від/13.08.2019/Кушнірьова О.В.

Текст звернення: Підставою для звернення став систематичний недозвін до Ковпаківського ДВСу на тел. 66-19-15,66-35-29,66-35-27. Виконавцем Толок Н.А. згідно постанови від 19.07.19 завершено ВП 49582286, по п.9ст.39 ЗУ Про ВП, щодо стягнення аліментів на мою користь на утримання дочки на час навчання, але не більше ніж до 23 років. Дочка успішно продовжує навчання у ВУЗі, батько - військовий пенсіонер, утримання проводило ГУ ПФУ у Сум.обл. У мотивувальній частині постанови про завершення написано, що згідно довідки Гуманітарного інституту Київсьокого університету ім.Б.Грінченка-термін закінчення навчального закладу 30.06.19. По-перше, ВУЗ переіменований ще у 2016 році, по-друге,довідка була видана у 2015 де указаний термін отримання диплому бакалавру, але дитина продовжує навчання у магістатурі у іншому ВУЗі. Довідку про продовження навчання ми зможемо взяти у вересні 2019, коли працівники вийдуть з відпусток. Яка процедура поновлення утриманання, кому надсилати довідку, і чому (не перевіривши обставин) виконавець дозволила собі залишити дитину без батьківської матеріальної підтримки?!

Відповідь: Виконавче провадження з виконання рішення суду про стягнення аліментів на Вашу користь на період навчання дитини перебуває на виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області.  Стягнення аліментів здійснювалось із пенсії боржника. В матеріалах виконавчого провадження наявна довідка навчального закладу про завершення навчання 30.06.2019, у зв’язку з цим стягнення аліментів припинено та виконавче провадження закінчено 19.07.2019. Документи, що підтверджують продовження дитиною навчання, у матеріалах виконавчого провадження відсутні.

Звернення №85/147 від/22.08.2019/Мехедок А.Г.

Текст звернення: Политическая партия. Как и где можно произвести смену руководителя городской парторганизации

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області за результатом розгляду запиту щодо державної реєстрації зміни керівника міської партійної організації, повідомляє наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації зміни керівника структурного утворення політичної партії зі статусом юридичної особи подаються:

 • заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 • примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру;
 • реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи;
 • відомості про керівні органи громадського формування (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку);
 • документ про сплату адміністративного збору.

Відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації зміни керівника структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються:

 • заява про державну реєстрацію змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 • примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління структурного утворення політичної партії про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру;
 • примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу структурного утворення політичної партії, на якому відповідно до статуту політичної партії було скликано засідання вищого органу управління структурного утворення політичної партії;
 • документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту політичної партії;
 • відомості про керівні органи структурного утворення політичної партії (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів.

Додатково інформуємо, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» невід’ємною частиною протоколу засідання уповноваженого органу структурного утворення політичної партії є реєстр учасників, в якому зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта). Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державна реєстрація проводиться суб’єктом державної реєстрації в межах повноважень, визначених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», незалежно від місцезнаходження юридичної особи чи громадського формування в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Згідно ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та п. 4.64 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, головні територіальні управління юстиції здійснюють відповідно до закону державну реєстрацію громадських формувань (зокрема, структурних утворень політичних партій).

Одночасно повідомляємо, що документи, які подаються для державної реєстрації змін до відомостей про структурне утворення політичної партії мають відповідати законодавству України(в т.ч. Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», Закону України «Про політичні партії в Україні» тощо) та статуту відповідної Політичної партії, яким визначається порядок прийняття рішень щодо зміни керівних органів структурних утворень політичних партій.

Також, звертаємо увагу, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії. Дія частини шостої цієї статті не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії.

Членство в політичній партії зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

Враховуючи вищевикладене, для державної реєстрації зміни керівника міської організації політичної партії, яка зареєстрована на території Сумської області, Ви можете звернутися з відповідним пакетом документів (в залежності від наявності чи відсутності у структурного утворення політичної партії статусу юридичної особи) до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 75; тел. (0542) 66-19-40.

Звернення №86/148 від/28.08.2019/Бондарєв М.М.

Текст звернення: Добрый день! Снова пишу Вам по моей проблеме,которая так и не решилась до сих пор.

Я, Бондарев М.Н., представитель Бондаревой Г.В. (довереность ННТ 259608 от 18.02.2019г.) подал заявку госрегистратору Моисеенко И.В., Степановского поселкового совета Сумского района Сумской области на госрегистрацию недвижимого имущества от 22.05.2019г.(время 16:10:04) номер заявки 34184295. Обратившись к ней через 5 дней, узнал что её отключили (заблокировали доступ к реестру на 3 месяца,приказ 1553/5 от 22.05.2019г.)...
На сегодняшний день сложилась следующая ситуация: Моисеенко уже включили,но мое заявление было уже передано на ЦНАП райисполкома (14.06.2019г. передал Дячок В.Б), НО! единственный возможный кандидат на должность госрегистратора (Зикратый А.В.) НЕ МОЖЕТ СДАТЬ ЭКЗАМЕН на получение сертификата вот уже как 4-5 месяцев подряд!
Поэтому ПРОШУ ВАС помочь мне в данном вопросе и перебросить мое заявление снова Моисеенко Ирине Викторовне! Так как в любом случае даже если Зикратый А.В. сдаст экзамен то он НЕ сможет закрыть мою заявку так как РЕШЕНИЕ ПО ЗАЯВЕ БЫЛО УЖЕ ПРИНЯТО (был открыт раздел,который может закрыть только Моисеенко И.В.)
Заранее большое спасибо!
Слава Украине!

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області за результатами розгляду Вашого звернення, отриманого через сайт Головного територіального управління юстиції у Сумській області 28.08.2019 щодо передачі прав на обробку нерозглянутої заяви державному реєстратору Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області Моісеєнко І.В., повідомляє наступне.

09.09.2019 Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській було надано відповідь на Ваше аналогічне звернення, що надійшло через веб- портал УКЦ Міністерства юстиції України 30.08.2019 за № Б-552/03.3/09-37, у якому Вами також порушувалось питання щодо передачі прав на обробку нерозглянутої заяви державному реєстратору Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області Моісеєнко І.В.. Даним листом було надано інформацію стосовно повноважень Головного територіального управління юстиції у Сумській області щодо передачі прав на обробку будь-яких заяв та запитів від суб’єктів державної реєстрації, що уповноважені на зберігання реєстраційних справ до державних реєстраторів і навпаки та вдруге звернуто Вашу увагу на те, що у разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав, скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації прав, саме Міністерство юстиції України є уповноваженим органом на вирішення такого питання про передачу на розгляд суб’єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного державного реєстратора, акредитованого суб’єкта державної реєстрації прав.

Крім того, неодноразово Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області Вам у відповідях на Ваші аналогічні звернення наголошено, що на сьогодні, у відповідності до вимог до абзацу шостого пункту 1 частини першої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» органом зберігання реєстраційних справ у паперовій формі відносно нерухомого майна, розташованого на території Сумського району є Сумська районна державна адміністрація Сумської області, яка діє в особі голови даної адміністрації, де останній відповідно до покладених на нього повноважень та завдань уповноважений забезпечити організацію діяльності даної адміністрації та вирішити питання щодо розгляду заяви від 22.05.2019 за № 34184295, у зв’язку з чим вдруге рекомендуємо Вам безпосередньо звернутись до голови Сумської районної державної адміністрації Сумської області для вирішення порушеного Вами питання.

Звернення №87/149 від/29.08.2019/Сокол В.І.

Текст звернення: Я подав в поліцію той самий пакет документів доказів про мою багатодітну сімю відзначеної в 1963р за материнство 1 ступеня уроженки м.Суми Сокол З.Г.1924р.н що і в управління юстиції а документів які підтверджували факт народження обох із подружжя дружини Скол З.Г.1924р.н/дівоче Северин З.Г.1924р/дружина і Сокол І.Г.1931р.н батьків нас 5 дітей під прізвищем батька Сокол зачатих і народжених в зареєстрованому шлюбі подружжям вищевказаних: донька Сокол Т.І.1957р.н, син Сокол К.І.1958р.н, син Сокол В.І.1959р.н, донька Сокол Л.І.1960р.н, син Сокол А.І.1962р.н а також свідоцтв про смерть обох із подружжя дружини Сокол З.Г.1924р яка подавала разом із спільно написано написаними заявами із чоловіком про реєстрацію довідки із аналогового будинку по вул. Дзержинська нині Троїцька а чолові одне і теж датоване1956р свідоцтво про шлюб з матірью дітейСокол З.Г.1924р так і не можуть видати з однієї і тієї причини спорту між собою хто з вас правий помер чоловік нашої матері Сокол З.Г.1924р гр Сокол І.Г.1931р н чи живий на сьгоднішній день

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне. Оскільки, із тексту Вашого звернення неможливо встановити його суть, то для повного та об’єктивного розгляду звернення та вирішення питання по суті, просимо конкретизувати Ваше запитання.

Звернення №88/150 від/02.09.2019/Бойко Александр

Текст звернення: Як отримати копію свідоцтва про реєстрацію Сумської паланки (Лях В.В.) МГО "Козацтво Запорозьке". Дякую.

Відповідь:  Головне територіальне управління юстиції у Сумській області за результатом розгляду листа щодо отримання копії свідоцтва про реєстрацію Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», повідомляє, що у матеріалах реєстраційної справи наявна копія свідоцтва про реєстрацію Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Порядок надання копій документів з реєстраційної справи визначається Розділом III Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 1657/5 від 10.06.2016 (далі - Порядок). Для отримання копій документів, що містяться в реєстраційній справі, заявник згідно вимог Розділу III Порядку, повинен звернутися із запитом встановленої форми (додаток 3 до Порядку) до суб'єкта державної реєстрації, що відповідно до закону уповноважений зберігати реєстраційні справи у паперовій формі. Разом із запитом заявник подає документ, що підтверджує внесення плати за надання копії документа у паперовій формі. Плата справляється за кожен отриманий документ. За надання копії документа з реєстраційної справи у паперовій формі відповідно до вимог ст. 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» стягується плата в розмірі 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, округлених до найближчих 10 гривень (станом на 20.09.2019 - 130 грн).

Реквізити рахунку для внесення плати:

Номер рахунку: 34314300141015

Отримувач: УК у м.Сумах/м.Суми/22012700

Код отримувача (ЄДРПОУ): 37970593

Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП)

Код банку (МФО): 899998

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» копії документів, що містяться в реєстраційній справі, надаються протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.

Відповідно для отримання належним чином завіреної копії свідоцтва про реєстрацію Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», Ви можете звернутися до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 75 (тел. 66-19-40), подавши запит встановленої форми про надання копії документів, що містяться в реєстраційній справі, та документ про сплату адміністративного збору за надання копій документів.

Звернення №89/151 від/02.09.2019/Игорь Литовцев

Текст звернення: Добрый день! Хочу получить информацию касательно имущественных прав жильцов дома( этап создания ОСББ). Можно в электронном виде получить ( тогда как подать заявление) или в бумажном виде (как и куда обращаться)??

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у відповідь на Ваш запит про надання інформації щодо майнових прав мешканців будинку, повідомляє наступне.

Відповідно до п. 4.65 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, головні територіальні управління юстиції здійснюють відповідно до закону державну реєстрацію громадських об’єднань, їхніх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання, обласних, регіональних, республіканських, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об'єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських та місцевих організацій роботодавців та їх об'єднань, постійно діючих третейських судів; державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

До повноважень Головного територіального управління юстиції у Сумській області не належить державна реєстрація об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та зберігання відповідних реєстраційних справ у паперовій формі.

Відповідно до абз. 3 п. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» суб’єктами державної реєстрації юридичних осіб (в т.ч. об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб’єкти.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, крім державної реєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі, що проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах України.

Відповідно до ч. 3 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» реєстраційна справа в паперовій формі щодо юридичної особи зберігається у суб’єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи – у виконавчих органах міської ради міст обласного значення, районних державних адміністраціях.

Перелік суб`єктів державної реєстрації на території Сумської області можна отримати на сайті Головного територіального управління юстиції у Сумській області (http://www.sumyjust.gov.ua) за посиланням: «Територіальні підрозділи» - «Контактні дані створених суб`єктів державної реєстрації».

Враховуючи вищевикладене, головне територіальне управління юстиції не є суб’єктом державної реєстрації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, у зв’язку з цим, рекомендуємо Вам звернутися до належного суб’єкта державної реєстрації в межах Сумської області.

Звернення №90/152 від/02.09.2019/Кириленко І.С.

Текст звернення: Прошу надати відомості щодо членів Правління Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (ЄДРПОУ 02940322) Відповідь прошу надати у встановлений законодавстовм термін 

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області та результатом розгляду Вашого запиту про надання інформації щодо членів Правління СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ, повідомляє наступне. 
Відповідно до Інформації, яка міститься у Єдиному реєстрі громадських об'єднань, станом на 17.09.2019 до складу Правління СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ входить Шаповал Ігор Вікторович як голова Правління.

Звернення №91/153 від/05.09.2019/Шинкаренко А.М.

Текст звернення: Три місяці тому вашими виконавцями був заблокований мій соціальній рахунок по інвалідності другої групи у банку. Номер провадження: 57973307. Я три місяці немає доступу до своїх грошей, тим самим не маю можливості купити ліки, харчі, заплатити за інші послуги. Це злочинне рішення, завдало мені, великої, моральної матеріальної і фізичної шкоди. Тому вимагаю пояснити як діяти далі? Якщо ви не розблокуєте найближчим часом мій рахунок, наслідки можуть бути непередбачуваними. За плечима 3.5 років війни. 

Відповідь: Доброго дня, пане Андрію! На виконанні у Зарічному відділі державної виконавчої служби м. Суми  Головного  територіального управління юстиції у Сумській області  перебуває виконавче провадження з примусового виконання  постанови №57973307 від 26.12.2018,  виданої Зарічним районним судом м.Суми, про стягнення з Вас боргу на користь ПАТ КБ «ПриватБанк» в розмірі 15 314,47 грн.

Керуючись вимогами ст.56 Закону України «Про виконавче провадження», 04.07.2019 винесено постанову про арешт коштів боржника.

Вами 28.08.2019 надано заяву про те, що рахунок № 411997******3020 в «Райффайзен Банк Аваль» є соціальним, у зв’язку з цим 29.08.2019 державним виконавцем винесено постанову про зняття арешту з даного рахунку та направлено в банківську установу до виконання. Згідно пошуку поштових відправлень, відправлення вручено представнику ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" в м.Києві 02.09.2019. Станом на 17.09.2019 р. відповідь з банку про зняття/не зняття арешту з коштів до Зарічного відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області не надходила, у зв’язку з цим направлено відповідний запит.

 

Звернення №92/154 від/11.09.2019/Красовская Светлана

Текст звернення: здравствуйте мне необходимо восстановить свидетельство о рождении отца. отец умер много лет назад. я дочь. проживаю в полтаве. можете проверить его регистрацию в загс ахтырки. нет электронной почты загс ахтырки.  Мищенко М.П. 21 ноября год рождения или 55 или 56. его родители Мищенко Т.И. и Мищенко П.

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення стосовно отримання документа про народження батька повідомляє наступне.

Відповідно до вимог пункту 4 розділу ІV «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.10.2010 № 3307/5), зі змінами, (далі – Правила державної реєстрації), повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред'явленні документів, що посвідчують їх особу.  
Наряду з цим інформуємо, що відповідно до п. 13 Порядку  ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України   від 22 серпня 2007 р. N 1064, фізична  особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр) стосовно відомостей  про  себе  та  про своїх  родичів  за  умови  пред'явлення  паспорта  або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки. Право на  отримання  витягу  з  Реєстру  мають  також  представники фізичної особи.   
Відповідно до вимог п. 3.1 розділу ІІІ «Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян», затвердженої Міністерством юстиції України 24.07.2008 № 1269/5, витяг з Реєстру видається реєстратором незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.   
Одночасно інформуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1064 від 22.08.2007 Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян плата за видачу витягу з Реєстру становить 73 грн..                                                                        У зв’язку з вищевикладеним, у разі необхідності отримання витягу з Реєстру про народження батька, Ви можете звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану України незалежно від місця проживання та місця реєстрації актового запису цивільного стану із пред’явленням документа, що посвідчує особу (паспорт або паспортний документ), та документів, що підтверджують родинні відносини. 

Звернення №93/155 від/13.09.2019/Сокол В.І.

Текст звернення: Чому керівник управління юстиції по вул.Троїцька 17 в.м.Суми відзначену державною нагородою в 1963р 1ступеня дружину Сокол З.Г..н/дівоче прізвище Северин З.Г.і її законного чолвіка Сокол І.Г.який після демобілізації з лав радянської армії по місцю призову Сумським воєнкоматом в .відразу зареєстрував в відділі рацс шлюб в році з нею і за спільно подано заявою зареєстрували народження 5 дітей під прізвище Сокол : донька Сокол Т.І., син Сокол К.І.Сокол В.І.,донька , Сокол А.І.не визнає батьками зачатих і народжених в зареєстрованому шлюбі 5 спільних дітей і навпаки вище вказаних дітей дітьми своїх батьків на справді використовуючи посаду і можливості запобігає притягненню до кримінальної відповідальності своєї колеги попередника такого самого керівника рацс Ірині Вурди яка сама особисто по неюж підробленому паспорту приїзжому із Чернігівської обл. реєструвала шлюб між майбутніми батьками і народження нас 5 дітей під прізвищем Сокол І.Г. 

Відповідь: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.
Для повного та об’єктивного розгляду Вашого звернення та вирішення питання по суті рекомендуємо Вам звернутися з відповідними документами, які стосуються Вашого питання, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який знаходиться за адресою: вул. Троїцька, 17, місто Суми, у звязку з тим, що із тексту даного звернення неможливо встановити його суть.

Звернення №94/156 від/16.09.2019/Сокол В.І.

Текст звернення: Водночас в один день за моєю адресою по вул. Реміснича буде.10/кв було прописано три особи набагато старшого за мене віку дружина, в 1963р. відзначена державною нагородою1 ступеня за материнство ,її законний чоловік батько 5 дітей зачатих і народжених в шлюбі та самотній без ознак подружнього життя громадянин 1930р.н таємно прописаний від подружжя і нас 5 дітей за нашою адресою чому державні установи окремих відомств визнають подружжя багатодітне дружину 1924р.н і чоловіка 1931р.н вже давно померлими особами а ви особисто невизнають обох із подружжя дружину 1924р.н і чоловіка 1931р.н зазначеними в свідоцтві про шлюб датованому 1956р.яке юридична особа в якої ви найнятим працівником значитесь померлими особами юридична особа визає

Відповідь: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області на Ваше звернення повідомляє наступне.
Для повного та об’єктивного розгляду Вашого звернення та вирішення питання по суті рекомендуємо Вам звернутися з відповідними документами, які стосуються Вашого питання, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області, який знаходиться за адресою: вул. Троїцька, 17, місто Суми, у зв’язку з тим, що із тексту даного звернення неможливо встановити його суть.

 

Звернення №95/157 від/16.09.2019/Павленко В.А.

Текст звернення: Доброго дня! Нещодавно в мережі Інтернет, у соціальній мережі Фейсбук, на сторінці Координаційної ради молодих юристів Сумської області, було розмішено газету "Соціально-правовий вісник" № 1 (вересень) 2019 р. без вихідних даних, що на мою думку, є порушенням вимог ст.32 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу)". Також я допускаю, що можливо й контрольний примірник зазначеного номера газети, теж не було направлено реєструючому органу, як це передбачено ст.33 цього ж Закону. Прошу провести перевірку, у разі виявлення порушень, вжити відповідних заходів. Про наслідки розгляду моєї скарги прошу повідомити на мою електронну адресу. 

Відповідь: Головне територіальне управління юстиції у Сумській області за результатом розгляду Вашого звернення щодо газети «Соціально-правовий вісник» повідомляє наступне.

Контрольний примірник газети «Соціально-правовий вісник» було отримано реєструючим органом у встановлений законодавством термін, відомості про що, відповідно до п. 2.7.19 Положення про Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності, затвердженого Наказом Міністрества юстиції України № 412/5 від 21.06.2007, внесені до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.

За результатом розгляду Вашої заяви, Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області здійснено перевірку вихідних даних газети «Соціально-правовий вісник» в результаті чого встановлено, що вихідні дані зазначені не в повному обсязі, про що засновника поінформовано листом та звернуто увагу останнього на необхідність дотримання вимог ст. 32 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

 

Звернення №96/183 від/16.10.2019/Козінов М.Д.

Текст звернення: Добрий день, будь ласка напишить про виконання виконавчого листа № 818/1845/18

Відповідь: 23.09.2019 державним виконавцем у відповідності до ст. ст. 3, 4, 24, 26, 27 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчий лист № 818/1845/18 виданий 31.07.2019 Сумським окружним адміністративним судом.
Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області № 27833/05.4-12 від 11.10.2019 встановлено, що органом Пенсійного фонду України у серпні 2019 здійснено перерахунок пенсії з 01.10.2017.
Розмір пенсії після проведеного перерахунку склав 8664,70грн.
Перераховані кошти за період з 01.10.2017 року по 10.07.2019 року в сумі 93253,09 грн. будуть виплачені згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649.
 23.10.2019 керуючись п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесена постанова про закінчення виконавчого провадження.

 

Звернення №97/184 від/17.10.2019/Каневская К.Я.

Текст звернення: Доброго времени суток, я гражданка РФ, мне нужно запросить некоторые документы о моих родственниках из города Конотоп, подскажите пожалуйста как мне связаться с местным ЗАГСом, это очень важно, документы нужны для консульской проверки, заранее спасибо!

Відповідь: Уважаемая Кира Яновна!  Отдел государственной регистрации актов гражданского состояния Управления государственной регистрации Главного территориального управления юстиции в Сумской области на Ваш вопрос сообщает следущее.
В соответствии с Конвенцией о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам, подписанной государствами – членами СНГ 22.01.1993 в г. Минске, в редакции Протокола к ней, подписанного 28.03.1997 в г. Москва, Вам необходимо обратиться в отдел государственной регистрации актов гражданского состояния по месту жительства для составления анкеты относительно истребования документа о государственной регистрации актов гражданского состояния из территории стран СНГ, стран Балтии, Абхазии и Восточной Осетии.

Согласно ч. 1 ст. 8 Конвенции при исполнении поручения об оказании правовой помощи запрашиваемое учреждение применяет законодательство своей страны.

Согласно требований п. 1 ст. 19 раздела ІІІ Закона Украины «О государственной регистрации актов гражданского состояния» от 01.07.2010, также абзаца 7 п. 4 Раздела ІV Правил государственной регистрации актов гражданского состояния в Украине, утвержденных приказом Министерства юстиции Украины 18.10.2000 № 52/5, (с изменениями), свидетельство о рождении выдается повторно в случае если оригинал был украден, потерян, поврежден или уничтожен по заявлению лица, в отношении которого составлена актовая запись, а также свидетельство о рождении может повторно выдаваться представителю лица, имеющего право на повторное получение свидетельства о государственной регистрации акта гражданского состояния, в случае документального подтверждения его полномочий.

Согласно требований п. 13 Порядка ведения Государственного реестра актов гражданского состояния граждан, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 22.08.2007 № 1064 с изменениями, физическое лицо по достижению 16-летнего возраста имеет право на получение выписки из Государственного реестра актов гражданского состояния граждан относительно сведений о себе и своих родственниках при условии предъявления паспорта (паспортного документа) и документов, подтверждающих родственные отношения.

Согласно требований ст. 5 Конвенции при выполнении Конвенции компетентные учреждения юстиции Договаривающихся Сторон сносятся друг с другом через свои центральне органы.

Одновременно сообщаем, что Конотопский горрайонный отдел государственной регистрации актов гражданского состояния Главного территориального управления юстиции в Сумской области находится по адресу: Сумская область, г. Конотоп, ул. Евгения Коновальца, 13, индекс 41600, телефон (05447) 6-72-30,6-60-83,6-67-37.