Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  1-08-2017, 09:04

  НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»


  НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

   

  Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН:

  «НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!» – ЦЕ ВЕЛИКА ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА ТА ЗАХИСТ ПРАВ НАШИХ ГРОМАДЯН».

  В Україні стартував масштабний проект Міністерства юстиції України, покликаний сформувати нову правову свідомість шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту.

  Уперше за всю історію незалежної України надається така велика увага поширенню правових знань, залученню громадян до правової активності та право свідомої поведінки. Це дуже важливо, адже суспільство бачить Україну правовою державою. Наразі постає завдання сформувати нову правову культуру у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

  А стратегічним завданням довгострокової національної програми «Я МАЮ ПРАВО!» є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права. Без перебільшення можна сказати: знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити є найкращим способом протистояти сваволі чиновників та органів правопорядку.

  Спільно, використовуючи можливості органів юстиції, місцевих центрів та бюро правової допомоги, залучаючи юридичну громадську спільноту, ми зможемо навчити як діяти в тій чи іншій ситуації та захистити свої права від свавілля чиновників.

  Окрім правопросвітницької роботи, важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян та притягнення до відповідальності державних чиновників чи осіб, з боку яких відбулось порушення прав громадянина.

  Програма розрахована на три роки. Найближчим часом органи юстиції навчать як діяти в ситуаціях, з якими, на жаль, доводиться зустрічатися в реальному житті:

  1.      Як досудово врегулювати спір?

  2.      Відбирають квартиру? Ваші дії, 5 кроків.

  3.      Забирають бізнес? Ваші дії, 5 кроків.

  4.      Не можеш скласти іспит без грошей? Твої дії, 5 кроків.

  Надалі розглядатимуться права: громадян під час спілкування з правоохоронними органами; споживачів; дітей та жінок; учасників АТО, ветеранів війни; тимчасово переміщених осіб; малозабезпечених; людей з інвалідністю. Усі болючі і проблемні питання потрапляють у спектр дії проекту «Я маю право!», глибинна суть якого: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

  На старті проекту запрошую долучитися усіх, хто прагне розбудови правової держави, у якій кожна людина знає свої права, користується ними і володіє інформацією про те, що потрібно робити, коли її права порушують. 

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту