Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  10-08-2017, 06:38

  Стажування молоді – перший крок до вступу молодих спеціалістів на державну службу


   

  Основним видом практичної підготовки державного службовця для заміщення відповідної посади державної служби є стажування в державних органах.

  На сьогоднішній день молоді перспективні громадяни мають можливість пройти стажування в органах юстиції в будь-якому районному центрі Сумської області та безпосередньо у місті Суми в апараті головного територіального управління юстиції та його структурних підрозділах.

  Наказом Головного територіального управління юстиції у Сумській області від 22.05.2017 № 200/06 затверджено Порядок проходження стажування громадян з числа молоді в Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області та його структурних підрозділах, який розміщений на офіційному веб-сайті головного територіального управління юстиції за посиланням – http://sumyjust.gov.ua/doc.html). Термін «молодь» у даному випадку вживається у такому значенні: громадяни України віком до 25 років, які є студентами третього і вище курсів вищих навчальних закладів за спеціальностями галузі знань «Право» або отримали вищу освіту у галузі знань «Право» та не перебувають на посадах державної служби.

  Стажування проводиться з метою надати можливість громадянам долучитися до роботи в галузі державного управління, ознайомити їх з функціонуванням державної служби, вступом на державну службу та її проходженням, активізувати розвиток особистісних якостей шляхом залучення до державної служби.

  Стажування громадян з числа молоді в Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області та його структурних підрозділах може проводитись строком від одного тижня до шести місяців. Стажування молоді проводиться у вільний від навчання (роботи) час в межах робочого часу Головного територіального управління юстиції у Сумській області та його структурних підрозділів.

  Для того, щоб розпочати стажування в органах юстиції Сумської області, у першу чергу необхідно подати онлайн-анкету на сайті «Он-лайн будинок юстиції» (розділ «Соціальний ліфт», вкладка «Стажування») за посиланням: https://online.minjust.gov.ua/sotsialnyj-lift/.

  Протягом одного-двох днів анкета надходить до Міністерства юстиції України, а звідти надсилається до головного територіального управління юстиції за допомогою електронних засобів зв’язку. Потенціальний стажист має з’явитися до відділу персоналу для з’ясування місця та терміну стажування, а також для написання заяви про допущення до стажування. До заяви додається подання керівника структурного підрозділу головного територіального управління юстиції, де така особа буде проходити стажування. Зарахування на стажування оформлюється наказом начальника головного територіального управління юстиції.

  Головне територіальне управління юстиції забезпечує стажиста на час проходження стажування належними умовами: сучасними засобами оргтехніки, телефонним зв’язком, необхідними законодавчими та іншими нормативними актами, довідковими, методичними матеріалами з правових питань.

  З метою перевірки рівня набутого досвіду стажистом, керівник стажування проводить оцінювання результатів стажування, враховуючи рівень професійних навичок та знань, проявлених стажистом у ході стажування, якісний рівень виконання завдань. За результатами стажування керівником стажування складається висновок про результати стажування.

  Проведення стажування на державній службі орієнтується, в основному, на короткотермінове стажування, що має переважно ознайомлювальний характер. Однак, за період стажування молодий спеціаліст має можливість ознайомитися з порядком проходження державної служби, зі специфікою роботи відповідного відділу, що у перспективі може допомогти пройти конкурсний відбір на заміщення бажаної посади в органах юстиції Сумської області.

  За додатковою інформацією можна звернутися за телефоном відділу персоналу – (0542) 65-02-07 або на електронну адресу – yu.koreneva@sm.minjust.gov.ua.

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту