Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  1-12-2017, 11:29

  16 ДНІВ, ЯКІ ПОВИННІ ЗМІНИТИ НАШ ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМУ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА


  16 ДНІВ, ЯКІ ПОВИННІ ЗМІНИТИ НАШ ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМУ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

   

  Ірина ДАНИЛЬЧЕНКО, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області 

  У ці дні Україна традиційно долучилася до міжнародної акції «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА», яка була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Матеріали у засобах масової інформації, поширення інформації у соціальних мережах переконують: тема актуальна для сьогоднішнього світу, і більше 100 країн світу долучаються до активізації просвітницької роботи у цьому напрямку. 


  В українському суспільстві тисячоліттями існували прислів’я, які розкривають наш менталітет у родинному житті: як наприклад, « б’є, значить любить», «не підеш по добрій волі, то підеш по неволі». Звичайно, часи змінюються і впливають на стосунки у сучасних родинах. Але статистика невблаганна: домашнє насильство проти жінок є, і щороку в Україні від нього гинуть понад 600 жінок. А скільки таких, які мовчки зносять фізичне і моральне насильство.

  Наразі ці 16 днів повинні згуртувати всіх, кому не байдужа ця проблема, хто може словом і ділом допомогти: поширити інформацію про правову допомогу жінкам, розповісти історію родини, де всі щасливі і доброзичливі. Це дуже важливо і для дня сьогоднішнього, і для майбутніх поколінь, адже насильство над жінками часто продовжується і насильством над дітьми. І в цьому плані цифри теж вражають: в Україні від різноманітних протиправних дій дорослих щороку страждають тисячі дітей, а за даними Міністерства внутрішніх справ України нині на обліку за вчинення насильства над дітьми у сім`ї знаходиться близько 85 тисяч осіб.

  Отже, ситуація вимагає сучасного морального і правового вирішення. У Верховній Раді знаходяться три ключові проекти, зокрема, Законопроект №5294 про запобігання та протидії домашньому насильству.

  Законопроект №4952 від 12.07.2016 р. про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), який запроваджує додаткові інструменти захисту жертв насильства шляхом застосування обмежувальних заходів, корекційні програми для осіб, які вчинили насильство. 

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту