Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  5-12-2017, 16:03

  ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: НЕРУХОМІСТЬ ТА БІЗНЕС ПІД ЗАХИСТОМ


  ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: НЕРУХОМІСТЬ ТА БІЗНЕС ПІД ЗАХИСТОМ

   

   

  Кожен громадянин нашої країни має право на захист своєї нерухомості та бізнесу. Однак, буває, що нечесні на руку люди посягають на ці права. І не всі громадяни знають, що в такому випадку їх можна відстояти без звернення до суду.

  Вже близько 2 років при Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Це постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган, що забезпечує повний та об’єктивний розгляд скарг щодо державного реєстратора та суб’єктів державної реєстрації.

  Так, за 11 місяців 2017 року Комісією розглянуто 17 скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів та суб’єктів державної реєстрації. Всі вони детально опрацьовані фахівцями, по 4 скаргах прийнято рішення на користь заявників. А, значить, громадяни залишились повноправними власниками майна.

  Відповідають за свої фахові помилки і реєстратори – Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області за поточний період 2017 року до Державного підприємства Сумська філія «Національні інформаційні системи» було направлено 4 рішення щодо тимчасового блокування таким державним реєстраторам доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Ми на практиці бачимо, що новостворена процедура оскарження є пріоритетною, ефективною в практиці та принципово відрізняється від судового оскарження, оскільки будь-який громадян, який вважає, що його права порушено та може підтвердити факт такого порушення у сфері державної реєстрації прав, має можливість безкоштовно подати письмову скаргу до органів Міністерства юстиції України, його територіальних органів з метою захисту свого права. Важливим є й те, що комісія може оперативно розглянути ситуацію і без зволікань прийняти рішення.

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту