Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  6-12-2017, 08:58

  АНТИРЕЙДЕРСЬКА КОМІСІЯ МІН’ЮСТУ - ДІЄВИЙ МЕХАНІЗМ ВІДНОВЛЕННЯ ПОРУШЕНИХ МАЙНОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН


  АНТИРЕЙДЕРСЬКА КОМІСІЯ МІН’ЮСТУ - ДІЄВИЙ МЕХАНІЗМ ВІДНОВЛЕННЯ ПОРУШЕНИХ МАЙНОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН

   

  Впродовж усіх 25 років незалежності український бізнес та громадяни страждали від такого ганебного явища, як рейдерство. 

  Шахраї, використовуючи різні схеми, відбирали бізнес та нерухомість. Міністерство юстиції з перших днів зайняло позицію якомога ширшого розголосу інформації про усі відомі факти спроб рейдерських захоплень. Через це могла виникнути хибна думка, що захоплень стало більше. Насправді це не так. Кількість спроб рейдерських атак не збільшилася. Натомість рейдерам стало набагато складніше реалізовувати свої оборудки.

     Розроблене Мін’юстом та прийняте Парламентом законодавство, спрямоване на реформу системи реєстрації в Україні, дало можливість запровадити сучасний та дієвий механізм адміністративного оскарження дій реєстраторів через Комісію з питань розгляду скарг у сфері  державної реєстрації.

      Комісія протягом 2-3 тижнів оперативно може прийняти рішення про відміну реєстраційної дії і повернути вкрадене майно. На відміну від судової тяганини, яка раніше була єдиним можливим способом відстояти свої права і подекуди затягувалася на кілька років, дана процедура дає можливість швидко відреагувати на спробу захоплення. Відповідно, рейдерам дуже складно перепродати захоплене майно за такий короткий проміжок часу.

      Антирейдерська комісія Мін’юсту є дієвим механізмом відновлення порушених майнових прав громадян. Так, за 10 місяців поточного року комісія задовольнила 524 скарги. З них 226 скарг щодо земель, 215 — щодо об’єктів нерухомого майна, 83 — щодо реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Людям повернуто право власності на більш ніж 5,6 тисяч земельних ділянок загальною площею понад 7,2 тисяч гектарів.

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту