Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  5-01-2018, 12:58

  НОВІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ВИХОВАННЯ БАТЬКІВ


   НОВІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ВИХОВАННЯ БАТЬКІВ

   

   Ми іноді сваримо своїх дітей за те, що вони роблять шкоду, але деякі батьки ведуть себе не краще від балуваних малюків. Особливо, коли йде мова про утримання своїх нащадків. 

     На жаль, несплата аліментів у наш час – не новина. Але для того, аби виправити цю неприємну тенденцію, Міністерство юстиції ініціювало Закон «Чужих дітей не буває», який днями підписав Президент України Петро Порошенко. Відтепер державні виконавці мають нові інструменти для впливу на нерадивих батьків, які мають заборгованість зі сплати аліментів більш ніж пів року. 

    Кожен маленький українець має право на гідне життя. Саме тому новим законом передбачається ряд рішучих та дієвих санкцій для безвідповідальних батьків. Якщо ви не утримуєте свою дитину належним чином -  до повної сплати заборгованості у вас можуть забрати водійське посвідчення. Також, постановою державного виконавця, вас можуть обмежити в праві користуватися зброєю та полювати до повного погашення боргу. Крім того, вам можуть заборонити виїжджати за межі України. Введено нове адміністративне стягнення – соціальні роботи до двох місяців у вільний від роботи час, всі кошти від яких підуть на погашення заборгованості по аліментах. А ще всі заяви до суду, що стосуються аліментів – взагалі не обкладаються судовим збором.

     І цифри говорять, що закон діє. Протягом 2017 року державними виконавцями юстиції Сумщини стягнуто понад 63 мільйони гривень аліментів на користь майже 15,5 тисяч дітей, це на 30% більше ніж у 2016 році. І на цьому зупинятися ми не збираємося. Тож майте сміливість відповідати за свої дії не лише перед власними дітьми, а й перед законом, і пам’ятайте: чужих дітей – не буває!

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту