Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  11-01-2018, 06:55

  СПЛАТА АЛІМЕНТІВ – ЗАПОРУКА СПОКІЙНОГО ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН


  СПЛАТА АЛІМЕНТІВ – ЗАПОРУКА СПОКІЙНОГО ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН

   

  Не секрет, що сьогодні шлюб, як традиційна форма співжиття, став особливо вразливим - чимала частина сімей розпадається, діти залишаються проживати з одним з батьків (як правило, з матір’ю).

  В такому випадку той з батьків, хто проживає окремо, повинен брати участь як у вихованні дитини, так і в забезпеченні її гідного утримання, шляхом виплати аліментів. Та, на жаль, не завжди це робиться охоче, «аліментники» часто ухиляються від виконання своїх обов’язків.

     У такому випадку,  державний виконавець може звернутися до суду з поданням щодо вирішення питання про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України. В разі винесення судом відповідної ухвали, боржник не зможе виїхати за кордон або до завершення виконавчого провадження, або до скасування державним виконавцем тимчасового обмеження - у разі належного виконання особою зобов’язань щодо сплати періодичних платежів.

     Наприклад, на Охтирщині таку практику спеціалісти обласної юстиції застосували до нерадивого батька, що заборгував власній дитині майже 15 тисяч гривень аліментів.  Державним виконавцем було спрямовано заходи на обмеження боржника у праві виїзду за кордон, а також опису і арешту його майна. Після цього безвідповідальний батько згадав про свої обов’язки перед нащадком та погасив борг у повному обсязі.  

     Тож, шановні батьки, будьте відповідальними, не порушуйте своїми діями чи бездіяльністю права дитини, вчасно сплачуйте аліменти, а отриманні кошти – спрямовуйте безпосередньо на утримання дитини.

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту